Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10620 miejsce

"Mój biegun". Opowieść o Jaśku Meli od piątku w kinach

Opowiadający historię niepełnosprawnego Jaśka Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, film "Mój biegun" w reżyserii Marcina Głowackiego trafi w piątek do kin. Główną rolę zagrał Maciej Musiał, któremu partnerują Bartłomiej Topa i Magdalena Wach.

 / Fot. filmweb.plJasiek Mela w rozmowie z PAP powiedział, że film ten nie jest dokumentem, ale do dokumentu mu niedaleko. Zaznaczył też, że scenariusz był konsultowany z jego rodziną.

Film został nakręcony na podstawie scenariusza Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz i Marka Kłosowicza, a zapowiadany był przez twórców jako historia chłopca walczącego o powrót do normalnego życia oraz jako opowieść o ludziach trwających razem pomimo tragedii.

W postać Jaśka wcielił się Maciej Musiał i jest to jego debiut na dużym ekranie.

Jan Mela w rozmowie z TVN24 przyznał, że na początku czuł się "przytłoczony" pomysłem stworzenia filmu opartego na jego życiu. Obawiał się, że powstanie "kolorowa laurka".

"Dopiero później, kiedy spotkałem się ze scenarzystami, zobaczyłem, że jest to film wcale nie o zdobywaniu biegunów, nie o tym całym piedestale życia, ale o trudnych momentach, o rodzinie, która przechodzi wspólnie przez życiowe tragedie, a mimo to pozostaje rodziną przez coraz większe R. Wtedy zrozumiałem, że ten film naprawdę warto zrobić" - wyjaśnił zmianę swojej decyzji.

Zapytany o to, czy zmieniłby coś w filmie, odparł że "być może przez pryzmat emocji poukładałby pewne rzeczy w inny sposób".

"Mój biegun" będzie wyświetlany w kinach od piątku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pewna firma produkująca sprzęt sportowy dobrze na tym wyszła widać ze jeszcze będzie zbierać kupony poza tym takie spektakularne wyprawy z udziałem niepełnosprawnych są dobrze wyposażone w ekipy pomocnicze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.