Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12625 miejsce

Mój chłopak jest Żydem

Radosław Sikorski wkurzył się ostro na to, jak traktują jego żonę. Antysemityzm kłuje w oczy, gdy kochamy.

Z tła większości może nas wyrwać miłość. Majka poznała swojego chłopaka w USA. Jest nowojorskim Żydem, który z tradycyjnym żydostwem wiele wspólnego nie ma poza samą świadomością swojego pochodzenia.

Do czasu gdy poznała Davida, Żydzi byli jej obojętni. Patrzyła na nich z zewnątrz. Są ze sobą trzy lata.

Co rani jego, boli ją. Zrozumiała, jak bardzo ksenofobiczni i bezmyślni są jej rodacy wieszający Żyda na szczęście, dowcipkujący o żydowskim skąpstwie i przebiegłości lub o kimś, kto rzuca się, jak Żyd po pustym sklepie, mędrkujący na temat spisku światowego, za którym stoją wszyscy bez wyjątku Żydzi, bo przecież są solidarni.

Gdy wędrowała z Davidem po krakowskim Podgórzu musiała znosić niechętne spojrzenia. David nie zdjął kepi, które nałożył przed wejściem do synagogi. Podczas podróży w pociągu słyszała obleśny "szmonces" na temat sprawności seksualnej obrzezanych facetów. Pasażerowie utkwili wzrok w brunecie o semickich rysach twarzy. Wyszła z przedziału. Miała łzy w oczach. Czarę goryczy dopełniła szubienica z sześcioramienną gwiazdą namalowana na ścianie budynku, obok którego oboje przechodzili co dnia, udając się na uczelnię. - Czułam jakby tam, zamiast gwiazdy wisiał mój David - wyszeptała mi.

Zanim jednak zakochała się w Żydzie było to dla niej normalne. - Przecież to żydki - mawiała jej babcia. Więc przykładała do obcych mniejszą miarę, niż do swoich, z ojczyzny Polaków.

- Są nam równi, nie zasługują na pogardę, drwiny czy nienawiść - musiał pomyśleć Sikorski czytając prace domowe swoich krajanów zamieszczane pod artykułami o Anne Applebaum i jej dzieciach. Jako dobry mąż i ojciec chwycił za oręż. Który mężczyzna pozwoli, żeby obrażano jego żonę, zwłaszcza tak dobrą jak Anne i tak kochane dzieci, które chodzą do szkoły Opus Dei? Żeby nikt nie myślał, że to żarty minister uruchomił prokuraturę, która jak dotychczas niewiele sobie robiła z zapisów prawnych o mowie nienawiści.

Wolność słowa? Jak najbardziej. Lecz kończy się ona tam, gdzie zaczynają się moje prawa - najbardziej podstawowe prawa jednostki: do dobrego imienia i szacunku. Naprawdę potrzeba prokuratury do zrozumienia tego?

Giertych reprezentuje Sikorskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (61):

Sortuj komentarze:

ON
  • ON
  • 11.12.2011 23:52

Szacunek??? wolne żarty

Poczytajcie o upadlanych ludziach w Impelu - gazeta lokalna

IZBA BLISKA LUDZIOM i podtytuł - "Nie jesteśmy szmatami do podłogi"
http://www.kulisy.net/index.php?option=com_content&task=view&id=714&Itemid=62

Kontrolę na Impelem sprawuje Piotr Pawłowski przez Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji z warszawy (ten co organizuje Wielką Galę Integracji) oraz Fundacji Integracja. Dostał od rzecznika praw Obywatelskich w 2010 roku odznaczenie za działania dla obrony praw człowieka.

Czy upadlanie ludzi to obrona praw człowieka? tylko w naszym kraju..

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Maria Czerw

/ Dlaczego kobieta nie dostaje wynagrodzenia za opiekę nad dzieckiem? /

Może dlatego, że miesięcznie 1000 zł na dziecko przemnożone przez 12,5 mln osób w wieku 0-19, daje 12,5 mld zł. Co z kolei daje 150 mld zł rocznie. Netto. Jeśli ubruttowić kwotę, będzie to ponad 200 mld zł rocznie.

Można teraz bawić się w mnożenie tego 1 tys. zł przez współczynniki mniejsze i większe od 1.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na skalę problemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, mnie zadziwia - gdy mówimy o paradoksach - jeszcze co innego. Feministki walczą o całe mnóstwo błahych spraw, z punktu widzenia jednej zasadniczej. Dlaczego kobieta nie dostaje wynagrodzenia za opiekę nad dzieckiem? Ktoś przeliczał liczbę roboczogodzin poświęconych wychowaniu dziecka. Wyszło parę etatów. Teraz dopiero się mówi o tym, że są to przyszłe emerytury, konsumenci i generalnie cały system ekonomiczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.12.2011 22:51

Ocieram się o patos celowo, bowiem Ty zrobiłaś to już dawno temu :)

Czytając Twoje teksty (odzwierciedlenia poglądów) mogę stwierdzić na pewno jedno - nie jesteś słabą kobietą :) "Słabe kobiety" siedzą w domach i pozwalają się bić mężom.

Żyj i pozwól żyć. Prawo do odwiedzin w szpitalu i do decydowaniu o leczeniu nie sprawi, że staniesz się "słabą kobietą", a na pewno ułatwi życie wielu ludziom. Zrozum to wreszcie. I "miłuj bliźniego jak siebie samego" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, ocierasz się się o patos. Chcesz sobie ułatwić dyskusję na chama sprowadzając tę wymianę zdań do argumentów religijnych, które tutaj nie padły ani razu. Zacytowałam Dominika, żeby pokazać na czym polega empatia. Możesz mnie obrażać. Jak nic innego nie pozostaje wobec słabej kobiety:) Taki z ciebie gentlman.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.12.2011 22:28

"Sikorski ściga internetowych antysemitów"

To straszne... A wiesz, Mario, że w polskim parlamencie są GEJE, MURZYNY i ŻYDY? O boże! "Co z nami będzie, kiedy znajdziemy się na zakręcie?". Odpowiedź jest prosta: Benedykt XVI pobłogosławi ojcu Rydzykowi

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.12.2011 22:24

Mario, skoro cytujesz te słowa, to znaczy, że się z nimi zgadzasz: "Łukasz Brzezicki, twój wpis na tzw. ścianie świadczy dobitnie o twojej kulturze i otwartości".

Przeczytaj więc proszę swoje teksty i komentarze, to co z nich bije to nie jest miłość do bliźniego (jak nauczał JP2) tylko potępienie wszystkiego co inne. Czy twoje teksty i komentarze są "kulturalne i otwarte"? Uważam, że materiały niosące nietolerancję nie powinny być nagradzane awansem. I mam prawo do takiej opinii.

Kończę tę dyskusję.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mówiąc poważnie, jeśli małżonkowie zasługują na przywileje ze względu na podjęte wobec partnera zobowiązania (czego nie neguję), to prawo powinno ich z tych zobowiązań rozliczać.
Dobrze wiemy, że tak nie jest. Można regularnie zdradzać żonę, przyprawiać rogi mężowi, porzucić chorego współmałżonka, zostawić dzieci, nie wywiązywać się z obowiązku alimentacyjnego - tylko ten ostatni przypadek naraża na sankcje prawne, a skuteczność wymiaru sprawiedliwości jest najczęściej żadna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... Nie wiem, czy małżeństwo należy traktować jako poświęcenie, za które małżonkom należy się jakaś nagroda. Idąc tą drogą, wrócimy do pojęcia "obowiązków małżeńskich", wypełnianych nie z miłości do współmałżonka, tylko dlatego, że tak trzeba;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maria Czerw Dzisiaj 21:54
Ocena: 0 0
Sikorski ściga internetowych antysemitów
=================================
Dziekuje znalazlem. Z tego co znalazlem nie ma zam nic o obrazaniu jego zony, tylko o pieniadzach. Bardzop slusznie. Skoro mozna kogos oskarzyc o antysemityzm i zarobic na tym pieniadze, to dlaczego nie? Trudniej jest z oskarzeniem o nieuprawniony zarzut antysemitymu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.