Facebook Google+ Twitter

Mój Dziadek piłkarz

W 1960 roku Dziadek, mając 75 lat, przyjechał na Stadion Śląski by podziwiać Pelego i uścisnąć mu dłoń. Do końca swego 86-letniego życia śledził wydarzenia sportowe. Mówił, że sport i muzykę ma się w sercu na całe życie.

1 z 4 Następne zdjęcie
Zdjęcie: 1906 rok. Zdjęcie z treningu drużyny studenckiej. Opisane i podpisane przez Dziadka. Fotografia z albumu rodzinnego.
1906 rok. Zdjęcie z treningu drużyny studenckiej. Opisane i podpisane przez Dziadka. Fotografia z albumu rodzinnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dzień Dziadka? Ten na fotografii miał 20 lat a dziś miałby 124 lata i pół.

Komentarz został ukrytyrozwiń

-->@ a,s a to muszę się przyznać , że ta fotografia z Dziadkiem z piłką w bramce, wysłana na święta, stoi w pokoju u mojego syna , który nosi imię po tym pradziadku. Syn jest także miłośnikiem piłki, ale gra w ręczną w drużynie szwajcarkiej, więc pradziadek mu patronuje.
A ja moge stwierdzić , że są bardzo podobni pod każdym względem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
Co tu by dużo mówić, piękne wspomnienia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ W starych fotografiach jest magia i czar przeszłości. Można się w nie wpatrywać godzinami i zawsze dostrzeże się jeszcze jakiś szczegół, który umknął uwadze na początku. Te kawałki naświetlonego papieru są dowodem na to, że czas, w przeciwieństwie do ludzkiego życia, można jednak zatrzymać, zmykając go w kadrze. To jest taka niewinna zabawa z przemijaniem, w której chętnie uczestniczymy od wieków. Podczas tej zabawy łatwo zauważyć, że człowiek dzisiejszy jest zupełnie taki sam jak człowiek z pożółkłej fotografii. Te same oczy, ten sam uśmiech, ten sam sposób pochylania głowy i tylko scena na której stoi jest nieco inna, jakby bardziej prowincjonalna, mimo że duże wojewódzkie miasto przedstawia.
Zawsze chętnie uczestniczę w takiej zabawie, wiec rad jestem, że Basia pogrzebała w strych rodzinnych szpargałach i nam ten Stary Świat pokazała, który jest przecież ciągle tym samym światem, tylko w innym nieco ubraniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadza się Pani Jadwigo. Mój Dziadek urodził się w 21 rocznice ślubu swoich rodziców. Kartka świąteczna adresowana jest do 15 lat starszego brata. Moja Mama urodziła sie także gdy Dziadek miał prawie 40 na karku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dużym "felerem" rodzin wielodzietnych, z kilkunastoletnią różnicą między najstarszym a najmłodszym dzieckiem jest to, że najmłodsze drugiego pokolenia rodzi sie w wiele lat po smierci dziadków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.