Facebook Google+ Twitter

"Mój film" - koncert Piotra Polka w Teatrze Syrena

16 maja w Teatrze Syrena odbył się koncert Piotra Polka promujący płytę "Mój film" oraz wręczenie Złotej Płyty. Było nastrojowo, nostalgicznie oraz zabawnie.

Piotr Polk / Fot. Ania Mioduszewska FOTOANN, STUDIO 69"Mój film" to druga płyta Piotra Polka - aktora, znanego m.in. z serialu "Ojciec Mateusz" czy "Lekarze". To osobista, muzyczna podróż dojrzałego mężczyzny, nie wstydzącego się przyznać do łez i momentów zadumy, wrażliwego na świat i cieszącego się każdym nowym dniem. Jak sam ją określa to biografia i tydzień z życia dojrzałego mężczyzny.

Muzyka stanowi połączenie swingu z jazzem oraz smyczkowym brzmieniem - lirycznym, balladowym. Teksty piosenek napisali: Jan Wołek, Wojciech Kejne, Marek Dutkiewicz, zaś muzykę skomponowali: m.in. Seweryn Krajewski, Krzesimir Dębski, Włodzimierz Korcz i Jarosław Kukulski.

Podczas koncertu można było wysłuchać wielu nastrojowych melodii oraz zabawnych tekstów - "Kosmiczny piątek", "Jesień złota", "Twój Eden", "Nasze sprawy", "Ósma doba tygodnia", "Czekoladki", "Walizka", "Nie pamiętaj mnie", "Jest świetnie". Piosenki są opowieścią zwykłego mężczyzny po czterdziestce, który po różnych doświadczeniach nabiera dystansu do świata i do siebie. Piotr Polk powiada w nich o sobie, o swoim życiu, o kobietach, błędach, samotności oraz spełnieniu.

Wręczenie Złotej Płyty za "Mój film" / Fot. Ania Mioduszewska FOTOANN, STUDIO 69 Bardzo miłym przerywnikiem było wręczenie Złotej Płyty Piotrowi Polkowi oraz osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu. Nagroda wzbudziła wiele radości wśród osób zaangażowanych i nie ma się czemu dziwić, bo kosztowało to wiele pracy.

Gdy emocje związane z nagrodą trochę opadły, Piotr Polk zaśpiewał także "Zielono mi" Agnieszki Osieckiej, składając jej tym samym hołd. Na koniec przyszedł czas na tytułową piosenkę - "Mój film", w której stwierdza, że to mój film i ze mną w głównej roli, to mój film nie pytaj czy to boli, to mój film nie pytaj mnie dlaczego, jestem w nim, nikomu nic do tego.

Publiczność była zachwycona, nie obyło się bez bisów oraz owacji na stojąco. Widać było, że wszystkim jego występ przypadł do gustu. Mnie bardzo spodobał się Piotr Polk w roli piosenkarza. Aktor powinien umieć nie tylko wcielać się w różne role, także śpiewać i Polk pokazał, że potrafi. To było niezwykłe 90 minut spędzonych w teatrze. Polecam koncerty tego artysty każdemu, kto lubi polską muzykę w klimacie swingu i jazzu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Cieszę się, że Ci się podobało :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To był bardzo wyjątkowy wieczór. Piotr Polk został moim ulubieńcem. Świetnie się bawiłam słuchając piosenek mężczyzny, który nie dość, że ma cudny głos, to w dodatku jest gentelmenem. Teatr Syrena coraz bardziej mi imponuje doborem spektakli, aktorów i koncertów. Na takie koncerty mogłabym wychodzić codziennie :) Doskonały relaks.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.