Facebook Google+ Twitter

Mój mały jubileusz, czyli jestem z Wami od miesiąca

19 grudnia mija miesiąc od ukazania się mojego pierwszego tekstu na łamach Wiadomości24.pl. Co się we mnie zmieniło? Sporo. Ale po kolei.

fot. autorka Mam spore wątpliwości co do tego, czy jubileuszowe teksty powinno się pisać z okazji zamknięcia pewnego kalendarzowego okresu. Więcej niż ilość dni, które upłynęły od przyjęcia przez redakcję pierwszego artykułu, może powiedzieć to, jak wiele tych tekstów ukazało się do tej pory. Ważne jest również, jak właściwie zostały one przyjęte.

Jeśli chodzi o pierwszą kwestię, niniejszym udaje mi się połączyć dwie okazje: mój pierwszy miesiąc w roli autorki Wiadomości24.pl i... osiemnasty tekst, zatem pierwszy pełnoletni. Co do jakości mojej pisaniny, mam chyba problem większości piszących – kiedy czytam opublikowany już artykuł, dochodzę przeważnie do wniosku, że nie jest on taki, jak być powinien. Ponieważ jednak komentujący są dla mnie przeważnie łaskawi, pozostaje mi mieć nadzieję, że nie jest źle, a dzięki uwagom i pomocy redaktorów z czasem będzie coraz lepiej.

Być może nigdy nie byłabym jedną z autorek niniejszej gazety, gdyby nie fakt, że o czwartej nad ranem człowiek jest skłonny do robienia różnych dziwnych rzeczy. W moim przypadku było to napisanie artykułu i wysłanie go do redakcji. O tym, że rzeczywistość bywa brutalna, przekonałam się gdy mój tekst został zwrócony. Przez kilka minut zastanawiałam się, czy stwierdzić, że "nie potrafię", czy dać sobie szansę i poprawić tekst. Postawiłam na to drugie i... nie żałuję.

Zgadzam się z Tomaszem Kowalskim, który powiedział, że pisanie do Wiadomości24.pl to nie tylko sposób na zabicie czasu, ale pasja i nałóg. Przez pryzmat gazety można spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość w zupełnie nowy sposób. Zwyczajna, niekiedy wydawałoby się: szara rzeczywistość urasta do rangi barwnego eposu. Moimi bohaterami stały się już rowery i kubły na śmieci. Aparat, który kiedyś leżał na półce, wrzucany do plecaka kilka razy do roku z okazji jakiegoś wyjazdu, ma już stałe miejsce w kieszeni mojej kurtki. Uświadomiłam sobie, że takie zwykłe,przeciętne życie jest bardzo ciekawe.

Z pewnym zdziwieniem czytam od czasu do czasu o kłopotach z autorami, którzy mają pretensje o uwagi do nadsyłanych tekstów. Jeśli chodzi o mnie, z chęcią dostawałabym uwagi również do tych spośród moich materiałów, które były w porządku. Każda porada jest cenna. Nigdy nie zapomnę, jak czułam się, gdy redagująca mój tekst o piętnastej rocznicy śmierci Freddiego Mercury'ego Magda Tobik napisała, że w przypadku dat po liczbnikach porządkowych nie stawiamy kropki. Było mi tak niesamowicie głupio, że obecnie jest to chyba ostatni błąd, który mogłabym popełnić. A jednak - liczę na to, że takich potknięć z mojej strony będzie więcej, a dzięki życzliwej duszy redakcyjnej dowiem się o kolejnych pułapkach językowych, których dobrze jest unikać.

Na zakończenie powiem jeszcze, ze Wiadomości24.pl to nie tylko przygoda. Po opublikowaniu kilku tekstów jest to również swego rodzaju obowiązek, jaki nakłada na siebie autor. Oby wszystkie nasze życiowe obowiązki były tak przyjemne.

Obiecuję Redakcji i Czytelnikom, że nie będę ich zadręczać swoimi refleksjami z okazji każdego mijającego miesiąca. Możemy się wstępnie umówić, że na kolejne świętowanie pozwolę sobie po roku albo przy okazji setnego tekstu. Bo przecież taki będzie, prawda?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Wesołych Świąt, Ula :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa jubileuszowa refleksja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ossad: kryzysy są raczej nieuniknione, poza tym czasem zależą od okoliczności zewnętrznych, takich jak sesja :-) A zdjęcie - no, to redakcja dała ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Chyba wszyscy mamy podobne odczucia, każdemu z nas zdarzaja się podobne wpadki, ale redaktorzy są wyrozumiali." - no dobrze, Pawle, ale jednak zdjęcie w artykule powinno być większe, Marcin ma rację. Zapał się nie utrzyma na stałym poziomie, to pewne. Mniej więcej pod koniec stycznia powinien nastąpić kryzys. Ale za to - uwaga - jeśli się z niego wyjdzie obronną ręką, to potem nic nas już nie ruszy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba wszyscy mamy podobne odczucia, każdemu z nas zdarzaja się podobne wpadki, ale redaktorzy są wyrozumiali. Piszesz już miesiąc i mam nadzieję że twój zapal utrzyma sie na podobnym poziomie jeszcze wiele miesiecy. Powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko ok. Tylko dlaczego wstawiłaś takie małe zdjęcie ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogadamy o tym szerzej za jakieś 2,5 h :) Bardzo się cieszę, że Jesteś z nami i życzę jeszcze wieeeeelu wspaniałych i ciekawych artykułów. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie, będzie Ulu:) a i rok zleci szybko. Pisz dalej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dopiero teraz zauważyłem, że ja mam też jubileusz dwu miesięcznicy 19 grudnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.