Facebook Google+ Twitter

"Mój Przyjaciel Harvey" w Teatrze Kwadrat

2 stycznia miałam okazję obejrzeć sztukę "Mój Przyjaciel Harvey" w Teatrze Kwadrat na podstawie dramatu Mary Chase, w reżyserii Marcina Sławińskiego.

Spektakl to prawdziwy angielski humor w wydaniu polskich aktorów, m.in.: Jana Kobuszewskiego, Ewy Ziętek czy Magdaleny Stużyńskiej. W główną rolę – Edwooda – wcielił się Jan Kobuszewski. Jego siostrę Eleonore zagrała Ewa Ziętek, a siostrzenicę – Magdalena Stużyńska. Akcja komedii rozgrywa się w dwu miejscach - w domu Eleonore oraz w izbie przyjęć szpitala psychiatrycznego.

Starszy Edwood miewa kłopoty z oddzielaniem rzeczywistości od fikcji. Widzi królika Harveya - przyjaciela, który w rzeczywistości nie istnieje. Spędza z nim niemal każdą chwilę, dzieli się z nim każdym swoim spostrzeżeniem. Eleonore toleruje sytuację, dopóki Edwood nie zaczyna przedstawiać królika jej znajomym... Troskliwa i lekko zdesperowana siostra wybiera się do kliniki psychiatrycznej, aby oddać swojego uroczego, ale mającego kłopoty z bujną wyobraźnią brata pod opiekę światowej sławy psychiatry, profesora Chumleya (w roli Andrzej Kopiczyński). W szpitalu dochodzi do szeregu perypetii i pomyłek, których sprawcą jest doktor Sanderson (Andrzej Nejman). To Eleonore zostaje uznana za chorą...

Te sytuacje dowodzą, że czar, wdzięk, a także kultura osobista człowieka potrafią pokonać chorobę. Sztuka ze znakomitymi kreacjami aktorskimi (dialogi i monologi przeplatane są piosenkami w wykonaniu Jana Kobuszewskiego i Ewy Ziętek), z ciepłą atmosferą bijącą ze sceny i widowni.

"Mój Przyjaciel Harvey",
autor: Mary Chase,
reż. Marcin Sławiński,
Teatr Kwadrat, ul.Czackiego 15/17

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.