Facebook Google+ Twitter

"Mój rower" zachwycił widzów w Ameryce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-09 10:30

Najnowszy film w reżyserii Piotra Trzaskalskiego, który zbiera laury na festiwalach od Europy po Azję, tym razem zachwycił krytyków w Chicago, a publiczność zażądała dodatkowego pokazu. „To prawdziwa przyjemność” – pisze Drew Hunt na łamach Chicago Reader, „tchnie świeżością i autentyzmem” dodaje Stanisław Błaszczyna.

 / Fot. Materiały prasowe„Mój rower” otworzył prestiżowy Polish Film Festival in America. Szybko okazało się, że zainteresowanie widzów przekroczyło oczekiwania samych organizatorów - musieli ustawić specjalny, dodatkowy pokaz filmu. To nie pierwszy raz, kiedy „Mój rower” porusza międzynarodową publikę i jurorów. Wywoływał owacje na stojąco w Australii podczas Festiwalu Polskich Filmów w Melbourne i Sydney, wzruszał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan. Jako jeden z dwóch polskich tytułów zakwalifikował się do prestiżowego Konkursu Głównego na Plus Camerimage, gdzie będzie rywalizował z takimi tytułami jak „Mistrz” (reż. Paul Thomas Anderson) czy „Operacja Argo” (reż. Ben Affleck).

Już 13 listopada „Mój rower” prezentowany będzie na Arras Film Festival, w sekcji Odkrycia Europejskie. Natomiast w 2013 roku dotrze na kolejne kontynenty, pojawi się m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Palm Springs, Festiwalu Filmowym w Sundance, Tribeca Film Festival, na Cinessonne Festival, Montreal World Film Festival oraz Edinburgh International Film Festival.
„Mój rower” wywołał spore zamieszanie już podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wzbudził ogromny aplauz zarówno wśród publiczności, jak i krytyków, a reżyser Piotr Trzaskalski i Wojciech Lepianka otrzymali nagrodę za najlepszy scenariusz. To „hit festiwalu!” – zachwycał się Tadeusz Sobolewski. Po prezentacji filmu na festiwalu we Wrocławiu Sobolewskiemu wtórował Hollywood Reporter, dodając na swoich łamach, że film „poruszył tłumy!”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.