Facebook Google+ Twitter

Moja beczka miodu do dyskusji o polskim futbolu

Nie mogę się nadziwić ilości, szorstkości i „fachowości” komentarzy po debiucie Leo Beenhakkera, i choć wszystkie maja rację bytu, mamy w końcu wolność słowa, to jednak apeluję o odrobinę pozytywnej atmosfery


Fakty mówią same za siebie. Przegraliśmy 2-0. Poprawnie graliśmy 20 minut, a groźne akcje można policzyć na palcach jednej ręki, ale czy ta fala krytyki jest na miejscu? Gdy przed eliminacjami MŚ 2006 Duńczycy rozbili wybrańców Janasa, trener po nagonce prasowej myślał o dymisji, nie zrobił tego i efekty znamy doskonale. Teraz głosy przeciwników Beenhakkera znów przybiorą na sile i muszę przyznać, że właśnie takie postępowanie ujawnia największe problemy naszego futbolu. Brak kolektywu. Nie tylko na boisku ale wśród działaczy, fachowców i dziennikarzy. Ciekawe czy każdy z nas po jednym nieudanym artykule chciałbym znosić taką presję, topór zwolnienia nad głową i nieustanny brak pozytywnej atmosfery i wsparcia. Naturalnie pozycja dziennikarza jest mniej eksponowana niż trenera kadry, ale my na jego pracę mamy wpływ, on na nasza znikomy.


Mój apel będzie brzmiał następująco: dajmy nowemu szkoleniowcowi kredyt zaufania, bo człowiek z taka wiedzą zasługuje na szacunek, postarajmy się stworzyć atmosferę optymizmu, zamiast pisać o błędach Jopa i Dudka, zauważmy znakomity debiut Golańskiego i zaczątki naprawdę dobrej gry. W ten sposób nie będzie ogólnonarodowego fatalizmu, na który moda zapanowała po MŚ, a będzie sytuacja w której piłkarze nie będą czuć presji jakby walczyli o życie i wolność całego narodu. Panowie dziennikarze opanujmy się i komentujmy bardziej jak Jerzy Engel niż jak Jan Tomaszewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

KOREKTA: [zajawka] majĄ [tekst] boisku, ale i wśród, naszĄ, takĄ, ...sytuacja, w której

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.