Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17414 miejsce

"Moja Islandia" we Wrocławiu

We wrocławskim OKiS-ie można już oglądać część zbioru zdjęć Majki Husko zrobionych na wyspie "ognia i lodu". Sala wystawowa o godz. 18 szczelnie wypełniła się fanami podróży i mistrzowskiej fotografii.

Zdjęcia zachwycały każdego / Fot. Sebastian OttenbreitJeszcze przez miesiąc będzie można oglądać zapierającą dech w piersiach wystawę zdjęć "Moja Islandia". Autorce udało sie uwiecznić zorzę polarną, maskonura, orkę, samotną ławeczkę nad brzegiem oceanu i wiele innych cząstek Islandii. Zwiedzający byli zgodni - wspaniałe zdjęcia. Autorka to młoda artystka, która fotografuje życie, nie popada w wir komercji, co skutkuje nieskazitelną sztuką.
- Chciałabym tam wrócić. Do Mojej Islandii. Do miejsca, gdzie lód, wiatr i każdy kamień nie pozostaną jedynym wspomnieniem. Gdzie wyspiarski klimat budzi emocje, otwiera oczy i… zapiera dech. Zapraszam do wspólnej podróży. Podróży po wyspie, w głąb mnie i… być może Ciebie - mówiła Maja Husko.

Fotografie nie obrazują tylko krajobrazów, zdjęcia są pełne ukrytej energii i uczuć - są emanacją Majki Husko. Uwieczniła na swoich zdjęciach niepowtarzalny urok wyspy na Atlantyku - Islandii. Podróż w to tajemnicze miejsce zaowocowała serią fotografii najróżniejszych obiektów. Będziemy mogli oglądać islandzkie krajobrazy, małe zatoczki...

Maja Husko, w latach 1998-2002 studiowała w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, na Wydziale Realizacji Maja Husko to osoba z pasją / Fot. Sebastian OttenbreitObrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii. Obecnie współpracuje z kwartalnikiem "Moda i Styl" oraz anglojęzycznym tygodnikiem "The Warsaw Voice" (suplement dolnośląski "The Wrocław Voice"). W parze z ogromnym talentem i potencjałem twórczym idzie zamiłowanie do sportu, lata na paralotni i jeździ na snowboardzie.

Zdjęcia z Islandii można oglądać w lutym w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu, w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej ( Rynek-Ratusz 24). Serdecznie zapraszam i polecam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

zdjęcia wspaniałe. Tyle sie dzieje we Wrocławiu... Mam nadzieję, ze "Moja Islandia" trafi też do Krakowa... Dobrze, że mamy w społeczeństwie takich fotografów-artystów. W poprzednim materiale urzekły mnie te konie. Gratuluje talentu!! Sama lubię fotografować, ale mojego psa Jolkę :)

Wspaniałe!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, jak Sebastian zachęcał do odwiedzenia wernisażu o Islandii, zasługuje naprawdę na uznanie. Zwłaszcza, że fotografie robiły wrażenie. Autorka też...

Komentarz został ukrytyrozwiń

..a gejzery???...nic o gorących źródłach;-)

Plus za materiał...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obecność obowiązkowa! I plus dla autora :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Islandia - uwielbiam te klimaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelacja. Muszę się wybrać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za artykuł, bo jestem "fanką" Islandii i dobrze, że ktoś o niej pisze.

Natomiast ze zdaniem "Zwiedzający byli zgodni - wspaniałe zdjęcia" się nie zgadzam, ale to prywatne odczucia garstki osób ;)

Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że tylko we Wrocławiu... Chętnie zobaczyłabym tę wystawę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.