Facebook Google+ Twitter

"Moja Nina". Teatr Syrena zaprasza na spektakl. Bilety rozdane!

"Moja Nina" to połączenie recitalu z klasycznym monodramem inspirowanym autobiografią słynnej soulowej wokalistki Niny Simone. Teksty piosenek przełożyła Katarzyna Groniec. Spektakl jest wyrazem fascynacji polskiej aktorki włoskiego pochodzenia - Moniki Mariotti - piosenkarką Niną Simone. A podwójny bilet na spektakl otrzymuje Anna Kołodziejczyk.

 / Fot. H. Karapuda, mat. teatr SyrenaWraz z Adamem Sajnukiem i Katarzyną Groniec, Mariotti stworzyła fascynującą, muzyczną opowieść o skomplikowanym, pełnym napięć życiu legendarnej, ciemnoskórej artystki. Nina Simone od dziecka spotykała się z napiętnowaniem z powodu koloru skóry i z problemem tym zmagała się do końca swych dni. Zaangażowana politycznie i społecznie w walkę z rasizmem, przeżywała również rozczarowania z powodu zdrady i nieuczciwości najbliższych jej osób.

W spektaklu dramat i pasję, splatające się w biografii pieśniarki, usłyszeć można w granej na żywo muzyce afrykańskiej, jazzie i
zaangażowanej piosence aktorskiej. Tak jak w życiu Niny Simone i Moniki Mariotti, przewija się w monodramie problem poszukiwania tożsamości: Nina – Amerykanka czy Afrykanka.

Dla autorów W24, którzy w komentarzu uzasadnią najciekawiej, dlaczego chcieliby posłuchać Moniki Mariotti, mamy 5 podwójnych zaproszeń do teatru Syrena na spektakl "Moja Nina" w reżyserii Adama Sajnuka 25 stycznia, godz. 19.

Na zgłoszenia czekamy do 23 stycznia, do godziny 11.30

Przypominamy, że bilety trafią do osób, które nie zalegają z recenzjami spektakli, mają uzupełniony profil (zdjęcie, imię, nazwisko) oraz zadeklarują napisanie recenzji.

Moja Nina - opowieść Moniki Mariotti o czarnoskórej piosenkarce
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Deklaruję. Uzasadniam: "poznałam" Nine Simone słuchając "Sinnerman" parę lat temu. Wielokrotnie włączałam "replay". "Wciągnęła" mnie ta muzyka i ciekawi osoba wykonawczyni. Dlatego interesuje mnie to przedstawienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.01.2014 15:57

widziałam już ten spektakl, polecam wszystkim :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.