Facebook Google+ Twitter

Moja pasja

Artykuł dotyczy sportu, który jest moją pasją i wypełnia całe moje życie.

Dźwięk budzika rozbrzmiewa o piątej rano. Rozbudzam się. Wiem, że muszę wstać. Powtarzalny schemat. Często towarzyszy mi myśl "dlaczego to robię?" Biorę prysznic, jem szybkie śniadanie i biegnę do autobusu. Jak zwykle jestem spóźniona. Na szczęście kierowca już mnie kojarzy i jest na tyle uprzejmy, że na mnie czeka.

Zaspana dojeżdżam do szkoły. Przebieram się, wchodzę do sali. Trener wykrzykuje, ludzie się denerwują, słowa krytyki bolą. W takich momentach nienawidzę tego sportu, zastanawiam się dlaczego marnuję na niego kolejne lata. To już ósmy rok. Rano trening, po szkole trening, w weekend męczę w różnych miastach. Czas wolny? Nie znam tego pojęcia.

Zastanawiacie się pewnie, o jakim sporcie mowa. Tenis stołowy. Pasja, której poświęcam się całkowicie. Mój klub sportowy znajduje się w czołówce tabeli pierwszoligowej. Ale czy kiedyś widziałeś taki ranking? Mecze łódzkich klubów piłkarskich są wielką atrakcją. Reklamy telewizyjne, relacje na żywo, wszechobecna korupcja, zawodnicy, którzy stylem gry, tężyzną fizyczną dorównują nieznanym czwartoligowym formacjom. Jednak o tych drużynach słyszymy najczęściej, śledzimy zaciętą rywalizację miedzy nimi. Dlaczego nie ma bezpośrednich relacji z turniejów tenisowych? W klubach tenisa stołowego nigdy nie zaobserwowano zjawiska korupcji, mamy na swoim koncie wiele sukcesów, jednak ten sport jest nadal niedoceniany, a zapewne każdy z Was choć raz w życiu grał w "pingla". Chciałabym, żeby moja pasja rozwijała się, jednocześnie dając jakieś korzyści materialne. Zawodnicy pierwszoligowych klubów piłkarskich mają zapewnione duże zarobki, często przewyższające możliwości sportowe danego gracza. W moim środowisku takie sytuacje się nie zdarzają, choć nasza liga posiada wielu uznanych, świetnych zawodników.

Kariera sportowa składa się z wielu wzlotów i upadków. Wiem, że mimo wielu negatywnych przeżyć tenis zawsze będzie ważną częścią mojego życia i będę dążyła do upowszechnienia tej dziedziny.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: sport tenis pasja


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.