Facebook Google+ Twitter

Moja przygoda z Wiadomościami24.pl

W jednym z numerów "Polska The Times" natrafiłam na artykuł o bezdomnym internaucie piszącym na W24. Zaintrygowana tematyką , którą mógłby poruszyć ów pan, zaczęłam Was szukać.

I znalazłam Wiadomości 24.pl. Tyle, że nie znalazłam człowieka, dzięki któremu tu jestem.
Pamiętam dzień, w którym wysłałam do redakcji swój pierwszy tekst. Pełna optymizmu, przekonana o swoim talencie pisarskim, czekałam na werdykt moderatora. A tu szok, naczelny nie zostawił na nim suchej nitki. Ale przetrwałam, poprawiłam i wydrukowali. Jest to zgoła inny odbiór niż pisanie w gazecie papierowej.

Dlaczego tu jestem?

Pisanie na W24 traktuję jak terapię. Dla odprężenia, po ciężkiej pracy, chce się zrobić coś dla przyjemności. I takim terapeutycznym zajęciem jest bycie i pisanie tu. Poza tym poznałam tu wielu fantastycznych ludzi. Często zastanawiam się jak i co pisać, żeby ludzie chcieli to czytać. Dlatego często sprawdzam ile osób mnie przeczytało. A najbardziej cieszą mnie komentarze, w których człowiek jest krytykowany, doceniany, ale też dzięki nim może poznać poglądy innych.

Redakcja, piszący i czytający...

Redakcja jest super. Chociaż gdzieś tam na dnie duszy chowam skryty żal za niesprawiedliwość i "hołubienie wybrańców". Dziewczyny - redaktorki są wspaniałe. Zawsze do nich się zwracam z różnymi sprawami i żadna nie odpowiedziała, że "nie jest czyimś adwokatem". Natomiast piszące gremium jest cudowne. Wszyscy razem i każdy z osobna. Jest tu wiele wspaniałych osób: Jola, Jadwiga (zadziorna i bezkonkurencyjna), Ewa, Natalia, Stenia, Adam, Łukasz, Piotr, Tomasz i wielu , wielu innych. Szkoda, że niektórzy stąd odeszli.

Przebywanie tutaj to wspaniały materiał obserwacyjny. Niektórzy nakładają maski, w których pokazują nam coraz to inną twarz, demonstrują coraz to inne poglądy, kłócą się i obrażają. Ale łączy nas jakaś niezwykła więź. Chociaż trudno do końca zrozumieć drugiego człowieka.
Podoba mi się tutaj swoboda wyrażania myśli, poglądów, postaw i to, że nikt nie wymaga ode mnie określonych treści.

Ale....

Wielu rzeczy tu nie rozumie. Kryterium umieszczenia artykułu w konkretnym dziale jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. W obecnym wystroju W24 jest mało czytelne. Trudno odnaleźć osobę czy konkretny tekst. Przeszkadza mi mój ogromny portret. Brakuje mi "Forum", które było dla mnie źródłem poznawania psychiki ludzi, motywów takich czy innych zachowań, czasami wbrew sobie, uczestniczyłam w dyskusji. Ale.. "piszę rzeczywiście dla siebie" jak mówiła Zofia Nałkowska.
Wszystkim: redakcji, redaktorom, dziennikarzom, reporterom, debiutantom , piszącym, komentującym i czytającym W24, życzę NASTĘPNYCH WSPANIAŁYCH TRZECH LAT.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podoba mi się. Trafne spostrzeżenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo - to "Ale...- trafiony, zatopiony. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.