Facebook Google+ Twitter

Moja racja jest racją wszystkich

Wzajemne przekrzykiwanie, wykładanie swoich poglądów , bezsensowne wypowiedzi mijające się z prawdą, wypowiadane najczęściej przez osoby trzecie. Do tego jeszcze manipulacje i prowokacje. Tak wygląda "rozmowa" na forach o jednym "reportażu".

Najpierw spróbuję przedstawić sytuację, jaka zdarzyła się ponad tydzień temu w małym mieście w świętokrzyskim.

Ostrowiec Świętokrzyski. Nie wszyscy się tu znają, ale wieści, zwłaszcza te sensacyjne, rozchodzą się z prędkością Strusia Pędziwiatra. Podobnie było z informacją o rzekomym składaniu w SMS-ach dwuznacznych propozycji przez dyrektora jednego z ostrowieckich liceów. Dyrektor miał wysyłać SMS-y z propozycjami współżycia, chociaż żadnych propozycji nie było... Młoda dziewczyna, maturzystka, zagrożona na półrocze z historii, którą wykłada dyrektor, niesamowicie zaniepokojona owymi nieistniejącymi propozycjami, które w rzeczywistości były zaproszeniem do domu w celu poprawienia oceny z przedmiotu, zadzwoniła pewnego pięknego dnia do jednej z najbardziej komercyjnej stacji w Polsce, w której występują takie szołgwiazdy jak Szymuś i Kubuś (no, bo przecież policja nie zajmuje się takimi sprawami...). Reportaż (a właściwie dwa, ale w kolejnym praktycznie nic nowego nie zostało przedstawione), w moim odczuciu, bardzo stronniczy (to normalne dla rozpętania afery) wywołał ogromną dyskusję, a nawet skłonił do zorganizowania pikiety w obronie pedagoga. Wytworzyły się dwa obozy: antydyrektorski oraz antymaturzystkowy. Właściwie to był jeszcze trzeci obóz: siedzących cicho, do których głownie można zaliczyć nauczycieli owego liceum. Myślę, że wstąpię do ostatniej grupy, bo już wszystko zostało powiedziane, w głupi czy głupszy sposób..

Na dwóch forach (popularnego portalu społecznościowego i strony stacji telewizyjnej) wybuchła wielka, burzliwa dyskusja, o ile tak można nazwać wzajemne oskarżanie, wyzwiska, przekrzykiwanie, wykładanie swoich poglądów, bezsensowne wypowiedzi mijające się z prawdą, wypowiadane najczęściej przez osoby trzecie. Do tego jeszcze manipulacje i prowokacje. Większość komentarzy , jakżeżby inaczej, jest anonimowych. Co więcej, poznać można w nich można kilka ciekawych i nieznanych ideologii i poglądów. Na przykład jeden ze zdeterminowanych, pewnych swoich racji napisał, że zaczynanie zdanie od "moje zdanie na ten temat.." lub "według mnie.." to już jest stronniczość. Z kolei następny zauważył fakt, że "nigdy nie powinno się szkalować ofiary, (;/) lecz bronić jej praw nawet jeśli nie jest pewny czy jej oskażenia są prawdziwe" (oryginalna pisownia, bo i wypowiedź też nietuzinkowa..). Albo tu mam jeszcze wypowiedź forumowej gwiazdy: "hahaha chłopcze przestań sie odzywac bo takie infantylne wypowiedzi to możesz kierować do swoich znajomych :P:D".

Hipokryzja? Czasem, aż świerzbi, żeby coś napisać, dowalić od siebie i muszę się przyznać, ale zdarza się (zaznaczam - zdarza się), że wpadam w ten wir głupoty i beznadziei, staram się jednak szybko się z niego wydostać.

Nie mam pojęcia, co chcą osiągnąć autorzy tych "wypowiedzi" na forach, których uzbierało się już ponad tysiąc. Każdego dnia dowiaduje się, nie boję się tego powiedzieć, jak głupi są niektórzy ludzie. Nie mogę jednak zrozumieć sensu ich wypowiedzi, nie mogę zrozumieć dokąd zmierza ten świat..

Cieszę się, że pomimo kilku kłótni, nieporozumień jakie zdarzały się i pewnie nie raz jeszcze zdarzą na forach i w komentarzach pod artykułami w serwisie Wiadomości24.pl, ludzie, biorący w nich udział, potrafią zachować przynajmniej odrobinę przyzwoitości, a ich wypowiedzi są choć trochę logiczne i zrozumiałe. Cieszę się również, że od innych można się czegoś dowiedzieć, a to już jest naprawdę "coś"...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Moim zdaniem (czyli będzie stronniczo ;)) takie głupie wypowiedzi biorą się z dwóch rzeczy: po pierwsze, ludzie zwykle nie dążą do poznania prawdy w całej jej głębi, zadowalając się medialną papką; po drugie, dla większości szarych obywateli sieć jest jednym z niewielu miejsc, gdzie mogą naprawdę zaistnieć, więc korzystają z tej możliwości na maksa i bez żadnych hamulców. Zazwyczaj w totalnie głupi sposób. Ale są, potem mogą się pochwalić, mówiąc znajomym: ten post podpisany "ktoś" czy "qwerty" to mój! Cóż, wszystko jest dla ludzi, niezależnie od ich poczucia spełnienia, poziomu intelektualnego i ich zdania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ehh, wiedziałem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+
zauroczyło mję to zdanie:
"nie mogę zrozumieć dokąd zmierza ten świat.."

:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.