Facebook Google+ Twitter

Moja trzecia rocznica współpracy z serwisem Wiadomości24.pl

Dokładnie 28 listopada 2008 roku na łamach Wiadomości24.pl ukazał się mój pierwszy materiał. Co w tym szczególnego? Właśnie wtedy zaczęła się moja przygoda z dziennikarstwem obywatelskim, która trwa do dziś. Ale po kolei.

 / Fot. Fot. W24.pl W październiku 2008 roku rozpoczął się nowy okres w moim życiu. Zacząłem studiować dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Myśl o tym, żeby wybrać właśnie ten kierunek, pojawiła się u mnie w technikum. Wtedy, kiedy zastanawiałem się nad swoją dalszą edukacją, doszedłem do wniosku, że dziennikarstwo będzie najtrafniejszym wyborem. Nie myliłem się. Nie miałem wtedy sprecyzowanej dziedziny, w której chciałbym się kształcić. Pociągała mnie historia, pojawiały się myśli o socjologii. Wielu z moich znajomych widziało mnie na polonistyce, a nawet na prawie. Żaden z tych kierunków nie fascynował mnie jednak tak mocno, aby zacząć go studiować. Dlatego ostatecznie wybrałem dziennikarstwo. Stwierdziłem, że właśnie ten kierunek pozwoli mi nie ograniczać się tylko do jednej dziedziny i da mi możliwość koncentrowania się na różnych aspektach.

Do serwisu Wiadomości24.pl trafiłem przez przypadek. Wraz z podjęciem studiów, zacząłem szukać miejsca do publikacji w sieci. Wiadomości24.pl - największy serwis dziennikarstwa obywatelskiego, podpowiadała wyszukiwarka. Wtedy po raz pierwszy spotkałem się z dziennikarstwem obywatelskim w praktyce. Kilka dni spędziłem na przeglądaniu zawartości serwisu. W końcu zarejestrowałem się i wysłałem swój pierwszy materiał. Pozostało tylko czekać na jego publikację. Kto przechodził ten proces, wie jakie towarzyszą temu emocje. I tak z dnia na dzień, w miarę jak ukazywały się moje kolejne materiały, coraz bardziej zaczęło mnie to wciągać i pasjonować. Tak pozostało do dziś.

W serwisie spotkałem wielu doświadczonych i mądrych osób, którzy utwierdzali mnie (i nadal to robią), że dziennikarstwo obywatelskie ma sens. To właśnie temu zagadnieniu poświęciłem swoją prace licencjacką, obronioną w czerwcu tego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

To już cztery lata:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za miłe słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobnie, jak moje poprzedniczki - gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję Mariuszu i życzę kolejnych świetnych tekstów:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bezczelnie podłączam się do wczesniejszych gratulacji i życzeń!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mariuszu - a więc w zasadzie jest Pan juz zawodowcem, ktory pierwsze szlify zdobywa na W24.
Gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia Mariuszu! Gratuluję i życzę wytrwałości w realizacji planów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.