Facebook Google+ Twitter

Moje 2,5 roku na łamach Wiadomości24.pl a 3 lata serwisu

Na łamach serwisu informacyjnego Wiadomości24.pl piszę już dwa i pół roku. A dziś, dokładnie 14 czerwca mija trzecia rocznica powstania portalu obywatelskiego. Jak się pracuje?

Piotr Panfil podczas szkolenia w redakcji Wiadomości24.pl w Warszawie. / Fot. Damian KazakWszystko zaczęło się od krótkiego, niewinnego wyjazdu do Łodzi. Kiedy wracałem do Kutna pociągiem pośpiesznym, kupiłem sobie w kiosku Dziennik Łódzki (Grupy Wydawniczej Polskapresse). Siedząc w przedziale czytałem wydarzenia lokalne, ogólnopolskie... A tu nagle reklama Wiadomości24.pl. Już dokładnie nie pamiętam co tam było napisane, ale na pewno przyciągnęła moją uwagę. Wróciwszy do domu włączyłem komputer i wpisałem ten adres. Jako że od podstawówki interesowałem się dziennikarstwem, choć nigdzie dotąd nie pisałem, postanowiłem natychmiast się zarejestrować. To tyle wstępu.

Moje pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Nie sądziłem, że serwis informacyjny Wiadomości24.pl to miejsce, gdzie nabiorę doświadczenia. Może dlatego, że na początku nie brałem tego na poważnie. Może świadczyć o tym fakt, iż pierwsze trzy artykuły poszły do kosza. To dzięki Pawłowi Nowackiemu, Adamowi Płonie, Agacie Ślusarczyk i pozostałym redaktorom zauważyłem, gdzie jest moje miejsce. Dzięki profesjonalnej opiece, pomocy poznałem, że dziennikarstwo to jest to, co kocham, bez czego nie wyobrażam sobie dnia codziennego. Przez ponad dwa lata pisania opublikowałem 176 artykułów, a także 77 fotoreportaży i galerii.

To już 3 lata Wiadomości24.pl

Dokładnie dzisiaj, czyli 14 czerwca 2009 roku, w niedzielę, mijają już trzy lata funkcjonowania serwisu obywatelskiego. Na pewno zauważam, że od początku działania gazety internetowej dużo się pozmieniało. Z roku na rok staje się on coraz to bardziej atrakcyjny. Zauważyć można duży krok do przodu w sprawach organizacyjnych i nie tylko. Bez problemu redakcja wyśle pismo w sprawie akredytacji, jest też możliwość otrzymania legitymacji prasowej. Podkreślić trzeba, iż co jakiś czas są prowadzone szkolenia przez Instytut Dziennikarstwa Polskapresse na czele z Markiem Chylińskim. Kurs, czy jak kto woli warsztaty, odbywają się w Warszawie i muszę powiedzieć, że miałem przyjemność odbyć takowe szkolenie i jestem z niego bardzo zadowolony. Kolejną ważną kwestią
jest, iż redakcja przyznaje nagrodę tygodnia za najlepszy news w serwisie.

To dzięki redaktorom dyżurnym nauczyłem się poprawnie pisać newsy, czy reportaże. To oni wpisywali uwagi, doradzali co zrobić, aby artykuł czytało się przyjemniej i aby bardziej wciągał czytelnika.

A, zapomniałbym - znajomości! Tak, to jest to! Dzięki spotkaniom w Warszawie w siedzibie redakcji, poznałem bardzo dużo fajnych, ciekawych osób, z którymi do dzisiaj utrzymuję kontakty. Najważniejsze jest, iż każdy tutaj czuje się jak w rodzinie. Można liczyć na pomoc, wsparcie... Dużo by tu pisać. Podsumowując, jeśli odejdę do konkurencji, mimo to będę pamiętał Wiadomości24.pl. A może jeszcze tu wrócę? Myślę, że na pewno.

Na koniec spostrzeżenie: Nigdzie nie jest lepiej, niż w Wiadomościach24.pl! :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.