Facebook Google+ Twitter

Moje drugie życie w Sarmacji

Współautorzy: Daniel Wojtowicz

Zawsze chciałeś być sławny? Poczuć, jak to jest władać państwem, miastem czy poważaną instytucją? Rozwiązać swoje problemy i zrealizować pomysły, które do tej pory pozostawały niezauważone? Kusząca propozycja? Oto mikronacje!

Zrzut strony internetowej Sarmacji - http://www.sarmacja.org/ / Fot. Piotr Mikołaj KozaneckiMikronacje są to wirtualne państwa, które posiadają dość nietypowe terytorium, mieszczą się bowiem w... Internecie. Tam, gdzie do tej pory tylko się komunikowałeś, grałeś i zdobywałeś informacje. Teraz możesz mieć coś więcej, dużo więcej. V-państwa, jak się je często nazywa, mają swoją własną historię, gospodarkę, „wielką” politykę, rozbudowane prawo, regularnie nadające stacje radiowe. To właśnie tutaj możesz zrealizować to, czego nie mogłeś dokonać lub też zwyczajnie nie chciałeś w świecie realnym. Zostań prawnikiem, politykiem, posłem, senatorem, ministrem, przedsiębiorcą, burmistrzem, grafikiem, sędzią...

Moja kraina marzeń


Państwem, które da Ci największe możliwości, a przede wszystkim niezwykły klimat jest Księstwo Sarmacji – największa i najpopularniejsza polskojęzyczna mikronacja. Ważne zauważenia jest to, iż Sarmacja nie jest „grą”, tak jak The Crims, Ogame itp. Tutaj nie wystarczy „klikanie”, tutaj nie wystarczy zmysł taktyczny. Potrzebna jest współpraca, zaangażowanie, a także umiejętność pracy w grupie. Twój wkład będzie wynagradzany przez ciągle rosnące uznanie w oczach innych oraz prestiż (podkreślany tytułami szlacheckimi i medalami, które są nadawane w święta państwowe).

No to... zaczynamy!


Zrzut strony internetowej sarmackiej szkoły podstawowej - http://www.ies.sarmacja.org/materialy-podstawy-symbole.html / Fot. Piotr Mikołaj KozaneckiPierwszym krokiem do wejścia w „krainę marzeń”, jest rejestracja na stronie głównej – http://www.sarmacja.org/. Po wypełnieniu prostego formularza (wybranie miejsca w którym będziesz mieszkał) należy poczekać chwilę na przyznanie identyfikatora mieszkańca, którym będziesz się posługiwał. Od teraz masz trzy tygodnie, aby na dobrze zapoznać się z realiami panującymi w wirtualnej społeczności – po tym czasie możesz składać wniosek o obywatelstwo sarmackie, oznakę pełnoprawnych Sarmatów. Wcześniej, jako mieszkaniec, nie miałeś możliwości startu w wyborach, obejmowania czołowych urzędów.

A skąd wezmę pieniądze?


Realnej waluty w Sarmacji nie potrzebujesz – zabawa jest całkowicie bezpłatna. Potrzebujesz jednak pieniędzy, tyle że wirtualnych. Sarmaci posługują się libertem. Tuż po zapisaniu się pieniądze na życie otrzymasz od państwa. Później możesz bez problemu znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkujących różnorodne towary w systemie gospodarczym (jest to praca, w którą nie musisz włożyć żadnego wysiłku, tzw. praca systemowa). Możesz zarabiać również chociażby jako dziennikarz, twórca stron internetowych.

Polityka w Sarmacji? Żaden problem!


Sarmacja jest monarchią konstytucyjną – oznacza to tyle, że jest „zgrabnym” połączeniem systemu demokratycznego i monarchii. Władza księcia, Piotra Mikołaja, połączona jest z instytucjami demokratycznymi, czyli Izbą Senatorską, a również Izbą Poselską wybieraną co 3 miesiące przez obywateli sarmackich. W Sarmacji działa kilka liczących się partii politycznych. Członkostwo w nich pozwala zrobić dużą karierę, warunek jest tylko jeden – aktywność, aktywność i jeszcze raz aktywność!

Flaga sarmacka, spotkanie Sarmatów w Łodzi / Fot. Piotr Mikołaj Kozanecki

Czy Sarmacja to tylko Internet?


Sarmaci spotykają się również realnie – na corocznych zjazdach w Toruniu na które przyjeżdżają ludzie z całej Polski(dziennikarze, prawnicy, pisarze, aktorzy, informatycy, przedsiębiorcy, graficy, studenci) oraz spotkaniach w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Kłodzku, Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Łodzi oraz w wielu innych miastach! Jest to doskonała okazja, aby poznać wielu nowych znajomych!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

ZNAKOMITY TEKST!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sarmacja jest super!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

jestem mieskancem tej krajny ale jesi by mogli to dla obywateli by pasporty by mogli zrobic zed jasna za opłatą bo ktoś zy sieci posiada wyspe wy polsce i moze jom wydierzawi lub spreda bo jesce zadne mikro pastwo polski nie zebrało odpowiedniej sumy moze zucimy się i kupimy wysepke znam kantor ktury byył hetny wimieniania waluty jesi mu dostarcycie i jak na wasej stronie bedom widocne banknoty,, bo powiecie śreckim jesz kilku mieskancuw ktuzyniedaleko od siebie mieskają ita osoba banku pracuje cy takbyło lepiej.
Bśredianie tes majom zrobi spodkanie ale niefsyscy sie mogą sie skotaktowad wy lokalnej prasie powini to ustalic i wtedy bywiedieli cy to jesz nalepse sąde ze tak..

Komentarz został ukrytyrozwiń

sarmacja.org spamuje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sarmacja to miejsce nawet dla starszych zachęcam do spróbowania swych sił w wirtualu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta zabawa naprawdę jest ciekawa. Kto nie wierzy, niech spróbuje :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo Polecam Sarmacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję pięknie za plusa. W pracach (koncepcyjnych) jest kolejny artykuł - mam nadzieję, że wkrótce będzie mógł ukazać się na łamach Wiadomości24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.