Facebook Google+ Twitter

Moje dywagacje, nie tylko o PiS-ie

W tym rozdziale muszę powiedzieć, że wiązania poszczególnych cząsteczek tworzących materię, jaką jest PiS, są – nie boję się użyć tego określenia – niezbyt trwałe.

O sytuacji w Prawie i Sprawiedliwości napisano – śmiem twierdzić – najwięcej, w porównaniu z innymi tematami, które Polaków – na on czas – powinny interesować. Po przeczytaniu kilku i kilku przejrzeniu, zacząłem się zastanawiać i rozmyślać nad „zagęszczeniem” zainteresowania, w czasie i przestrzeni sprawami wewnątrz PiS-owymi, jak również nad prawdziwością „prawdy”, o atmosferze w PiS-ie głoszonej w owych artykułach. Odpowiedź na pytanie: Do czego doprowadziło mnie, moje zastanawianie i rozmyślanie? – popróbuję Państwu przedstawić w sposób czytelny i wyraźny, podpierając się logicznym uzasadnieniem.

Pierwsza „prawda” to – porażka PiS-u. Druga „prawda” to – dni prezesa Kaczyńskiego są policzone. Trzecia „prawda” – rozłam w PiS-ie kwestią paru dni.
Czwarta „prawda” – Ziobro zdradza PiS. Piąta „prawda” – „Ziobryści” sprzymierzeni z o. T. Rydzykiem.

Cel przyświecający
Zapewne, gdybym dokładniej się przyjrzał, zauważyłbym „prawd” więcej. Poprzestanę na pięciu. Te wszystkie „prawdy”, to swego rodzaju katalizatory, które według ich autorów i „promotorów” powinny wywołać reakcję rozpadu jednej „substancji” na kilka mniejszych lub – co najmniej – spowodować wymianę „cząstek” wewnątrz istniejącej „substancji” i tym samym powstanie nowej, o innym ugrupowaniu „atomów” lub „jonów”.

Okres powyborczy
Zawsze, po każdych wyborach, w organizacjach, które brały w nich udział i które nie odniosły zwycięstwa, dochodzi do analizy – swego rodzaju – roztrząsania, wyszukiwania powodów, przyczyn uzyskania w wyborach takiego, a nie innego – lepszego – wyniku. Po ostatnich wyborach parlamentarnych proces ten miał miejsce we wszystkich ugrupowaniach, które znalazły się w dalszej kolejności – poza zwycięzcą, bo takie zachowanie jest jak najbardziej zrozumiałym i nie powinno wywoływać ogólnonarodowego zgiełku wokół niego.

Słysząc, czy też odbierając wizualnie, te w/w „prawdy”, daje się zauważyć chęć wyolbrzymienia, podgrzewania powyborczej atmosfery analizy przyczyn i skutków uzyskanego wyniku, napuszczania, judzenia poszczególnych osobników, jak również wynajdywania i wskazywania winnych, za tzw. „porażkę wyborczą” PiS-u.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Strategia? Czy któryś z tych młodych, rączych "koników" pomyślał, że wygranie wyborów, nie jest jedynym celem prezesa Kaczyńskiego? Ktoś może - zaraz - zapytać mnie: Jak możesz pytać, czy któryś z koników pomyślał? Chociaż konik ma dużą głowę i paradną, wszak nie od myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
  • qq
  • 03.11.2011 15:10

.ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż 5 prawd to sporo. Wielu jest takich, którzy twierdzą, że to co się dzieje w tym ugrupowaniu nie wróży niczego dobrego. Kolejny rozłam, a nawet więcej jest bliski...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.