Facebook Google+ Twitter

Moje dziennikarstwo

Trzy lata temu zacząłem swoją przygodę z dziennikarstwem. Pisałem rożnie, raz lepsze, raz gorsze artykuły, ale wiele dzięki tej przygodzie zyskałem. Rozwijałem swój warsztat i zyskiwałem awanse, ciężko chyba wypracowane.

 / Fot. Paweł KrymarysJednym z pierwszych artykułów, który napisałem w W24, był artykuł na temat wolontariatu w fundacji Tara, a raczej rozpoczęcia mojej przygody z fundacją. W tym artykule opisywałem początki mojej pracy jako wolontariusz w schronisku dla koni. Podzieliłem się tam też odczuciami, które mi towarzyszyły po pierwszej wizycie w Tarze.

Następnym moim artykułem było wyjaśnienie, czym są Szanty. W artykule tym pokazałem, że szanty to nie tylko piękne utwory, które śpiewa się na Mazurach, ale to też machina pomagająca w dawnych czasach przy pracy.

Ostatnie moje artykuły były poświęcone sytuacji w moim regionie. Powódź majowa i alarm powodziowy w styczniu zdominował doniesienia z mojego regionu. W jednym z artykułów zaprotestowałem przeciwko zasypywaniu rzeki Swędrni i puszczeniu jej wbrew prawu fizyki w wyższym miejscu do rzeki Prosny: (Nie zawracajcie kijem Swędrni ).

Ale też na moim profilu nie zabrakło wywiadów. Z Darkiem Dołubizno rozmawiałem na temat książki "Maszynista", w której opowiada o pracy swojego ojca w PKP (Wywiaz z autorem "Maszynisty"). Z Jurkiem Stuczyńskim rozmawialiśmy o muzyce, wspomnieniu pierwszej wizyty w Kaliszu i festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu (Wywiad z J.Styczyńskim).

Chciałbym tez podziękować redaktorom i moderatorom tekstów, z którymi nie raz prowadziłem dyskusje na tematy poprawności moich tekstów. Dzięki waszym uwagom zacząłem starać się pisać coraz lepsze teksty. I sam wyszukuję teraz coraz lepsze tematy.

Dziękuje redakcjo, dziękuję koledzy dziennikarze i dziękuje za docenienie moich starań

Kilka moich artykułów:

Tragedia na torach. 64-letni kaliszanin nie żyje
Maciek Balcar w kaliskim pubie Beka
Zaćmienie Słońca nad Kaliszem
Za utrudnienia przepraszamy, czyli chaos w PKP
Kalisz. Będą wały przeciwpowodziowe na rzece Swędrni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pawle, zaslugujesz na uznanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najważniejsze, że działanie jest poparte pasją. I dlatego gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.03.2011 23:17

Cenię ludzi którzy piszą, robią coś dla innych a nie marudzą i szukają dziury w całym. Dlatego gratuluję i życzę kolejnych wspaniałych artykułów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
michalina
  • michalina
  • 13.02.2011 20:05

Gratulacje, bracie, widać, że bierzesz się za porządne i ważkie tematy, z prawdziwą wolą ruszenia czegoś,
ale bez nadęcia czy przesadnego smęciarstwa :) oby tak dalej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.