Facebook Google+ Twitter

Moje „pisarskie” życie, czyli przygoda z Wiadomościami24.pl

W świątecznym nastroju, wszystkim Dziennikarzom Obywatelskim życzę miłości, wytrwałości, twórczego niepokoju i zawsze wspaniałych artykułów i świetnych komentarzy! Całuski i kwiatki! No i wspaniałych wakacji!

Warmia. Jezioro Giłwa... jak tu pięknie. / Fot. Fot. Alicja Pionkowska14 czerwca, Dzień Dziennikarza Obywatelskiego, to chyba dobra okazja, aby przypomnieć sobie (a może inni też zechcą poczytać) jak to było ze mną w nowym dla mnie serwisie Wiadomości24.pl.

Pierwszy mój tekst ukazał się 10 kwietnia 2008 roku. To już ponad dwa lata! Tematem była działalność Straży Granicznej, przemyt różnych dóbr przez naszą granicę. Trzy następne też dotyczyły pracy SG. Wtedy właśnie zaczęłam otrzymywać maile z różnych oddziałów SG i nie bardzo wiedziałam gdzie mogłabym zamieszczać te informacje, a było sporo interesujących i ważnych. Niestety nie pamiętam, czy ktoś podpowiedział mi W24, czy też sama znalazłam, ale to okazał się być dobry pomysł. Artykułów o SG ukazało się 9, a przeczytało je 16 359 osób.

To nie były moje początki pisania w serwisie internetowym, wcześniej publikowałam doraźnie na innych portalach, ale dopiero tu zadomowiłam się na dobre. I tak zostało do dzisiaj.

Pisać chciałam i lubiłam od dawna, a zaczęło się już w podstawówce, potem w liceum – tam przez wiele lat w gablocie wisiało moje wypracowanie jako wyróżnione (nie wiem czy teraz wisi, ale pewnie już nie, bo ile można…). Należałam do różnych „kółek zainteresowań”, ale tylko tych związanych z pisaniem, teatralnych, poezji itp. Bardzo dużo tam się nauczyłam, bo prowadzili je znakomici pedagodzy. Jestem typową humanistką, tak więc inne przedmioty nieźle mnie męczyły, ale pracę domową zaczynałam zawsze od tych właśnie „paskudnych” – przyjemność zostawiałam na później. Dzięki temu jakoś nieźle to szło, a matematyka, chemia czy fizyka nie były takie straszne, a nawet je trochę polubiłam.

Ostanie 20 lat pracy zawodowej to głównie pisanie, tworzenie własnych, różnych tekstów i współpraca z innymi autorami. To było i jest moje główne zajęcie i … bardzo je lubię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa i serdecznie pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alicjo, życzę Ci kolejnych tysięcy czytelników i mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się w realnym świecie na warszawskim albo krakowskim spotkaniu DO:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też podziękuję i również pożyczę wszystkiego dobrego, dużo Zdrowia i Zadowolenia z Czytania i Pisania. Wszystkim DO życzę również satysfakcji z pełnienia misji społeczno informacyjnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, Alicjo i również życzę wszystkiego udanego, w tym wakacji. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.