Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20998 miejsce

Moje pół roku z Wami...

27 grudnia minie dokładnie 6 miesięcy, odkąd rozpocząłem moją przygodę z Wiadomosci24.pl. Jak oceniam ten czas spędzony z Wami?

Moje prywatne przeżycia...

O pojawieniu się W24 powiedziała mi Magda. Napisała w mailu, bym zerknął, spróbował. Nie wahałem się ani chwili - musiałem zobaczyć, co to takiego te Wiadomosci24.pl. Zobaczyłem, zarejestrowałem się i... jestem bardzo szczęśliwy, że jestem z Wami prawie od początku. Byłem przy początkowych tekstach, potem przy pojawianiu się nowych możliwości w serwisie, przy wyłapywaniu błędów, czwartcastach , sukcesach, zmianach, próbach video, burzliwych dyskusjach. Byłem – wirtualnie, ale chcę Wam powiedzieć, Redakcjo, że to co robicie jest super. Pamiętajcie, że Wszyscy to doceniają. Tutaj odezwie się głos ludu, społeczności W24: Daliście nam coś wspaniałego, dzięki Wam bierzemy udział w czymś wyjątkowym i nigdy o tym nie zapomnimy. Przekazujecie wiedzę i uczycie nas – młodych, co to znaczy być dziennikarzem. Jak się kiedyś tak zdarzy, że już nim będę, to wszystko opiszę, dzięki komu :)

Początki...

W24 traktuję jako życiową szansę i dar od Boga na możliwość zaistnienia, zdobycia wiedzy i nauki, rozwój dziennikarskiego warsztatu. Pamiętam moje początki. Pierwsze teksty były bezlitośnie skracane, zmieniane, parokrotnie zwracane. Jak sami wiecie - dość to bolesne. Nie ma jednak tego złego... bo dzięki temu już się trochę   podszkoliłem. Teraz dwa razy przeczytam tekst, trochę poprawię i poszukam chwytliwego tytułu, zajawki. Muszę przyznać, że najbardziej denerwowało mnie "czepianie się" tekstu nad którym pracowałem pół dnia. Jak widziałem "zwrócony" to chciałem wyrzucić komputer przez balkon. Po kilku dniach zrozumiałem, że to wszystko dla mojego dobra. Dodawana w uwagach buźka ":)" jakoś mnie odwiodła od traktowania moderującego jako wroga najgorszego, a przekonała do uznania go za mojego mentora i  sensei. Czasem więc choć w maleńkiej części staram się  odwdzięczyć - wychwytuję jakieś błędy w serwisie i przesyłam je udokumentowane screenami do Pawła. Zachęcam też innych do tego - szukajcie każdej małej pomyłki i wysyłajcie Redakcji - dbajmy o ten swój własny ogródek, który uprawiamy, by ładnie wyglądał. Pamiętam pierwszy komentarz pod moim tekstem, pierwszy plus i radość z niego, pierwszy minus, towarzyszącą mu irytację, zdenerwowanie i próby zastanowienia się "za co?".  Pamietam pierwsze pióro i wielka radość z niego... A teraz będą podziękowania:

Dziękuję ...

....przede wszystkim dziękuję Magdzie - za to, że pokazuje mi drogę i daje dobre rady, naukę, za to, że zaszczepiła we mnie pasję dziennikarską. Nie może być nic wspanialszego niż bezinteresowna pomoc. Dług, jaki mam wobec Ciebie jest niespłacalny. Gdyby nie Ty – nie byłoby mnie tu.

.... Staszkowi, jako drugiej osobie z Redakcji, którą spotkałem na żywo, dzięki za życzliwość, wskazówki, wspólne rozmowy, żarty, pokazanie pracy w redakcji od kuchni oraz za dobre pomysły. Fajnie pogadać sobie z kimś po krakowsku :)

Następne podziękowania kieruję do:

 • całej pozostałej części Redakcji

  – za wskazówki, prowadzenie mnie za rączkę, pokazywanie, co jest nie tak, nad czym trzeba pracować, za dobre rady, za poświęcony czas, za przekazaną do tej pory wiedzę i doświadczenie, za cierpliwość, ogólnie - za wszystko.

 • wszystkim Autorom

  – za możliwość poznawania Was, wymieniania poglądów, przekazane wskazówki, naukę, pochwały, polemiki, krytykę, plusy, minusy, komentarze, wspólne dyskusje na forum, spotkania, rozmowy przez  Skype, GG, maile. Gdyby nie W24, nie poznałbym Was, co wiem, że byłoby nieocenioną dla mnie stratą. Teraz nie wyobrażam już sobie dnia bez kontaktu z Wami: komentowania, oceniania lub rozmowy. Szczególnie dziękuje:

    Mirnalowi za to, ze czasem powymieniamy poglądy, za docinki, dociekliwość itd.,

  Oliwii za podejście do życia i polemiki oraz fajny humor
  Andrzejowi Zarankowi za felietony, dowcipny język wypowiedzi i dystans do siebie i do świata

  Adamowi  Deglerowi za cykl o szafie i nie tylko

  Danielowi za rozmowy na GG i fajne

  Krzyśkowi, Przemkowi i Markowi - brakowało mi takich przemyśleń o piłce, fachowych relacji, możliwości pogadania na różne tematy

  Ewie Kowalskiej za radość życia i optymizm

  Joli za wykrywanie błędów (podobnie jak Mirnal – detektor)

  Beacie za opisy podróży i spraw codziennych

  Marcinowi za opisywanie zjawisk paranormalnych

  Agacie, Patrykowi, Agnieszce, Damianowi i Michałowi za wieści z Krakowa

  Ani Wittenberg , Krzyśkowi  Olejniczakowi, Tomkowi  Albeckiemu, Robertowi  Dorabiale, Tomkow  Sawczukowi i Jankowi   Kłosowskiemu za poruszanie aktualnych i ważnych spraw

  Pawłowi Wężykowi za ciekawostki (“Na rowerze do Afryki” itp.)

  Monice, Kamilowi, Radkowi za relacje sportowe

  Łukaszowi Solskiemu za tyle ciekawych artykułów

  Paulinie Nowickiej, Witoldowi, Adrianie i Marcie za poruszanie lokalnych problemów

  Wojtkowi Kujattowi, Paulinie  Plizga i Agnieszce  Gierczak za korespondencje lokalne

  Nie ma tu miejsca na podziękowanie dla wszystkich, więc pisze o tym, co przyszło mi do głowy. Oczywiście dziękuję wszystkim innym, których tu nie umieściłem – za wspólne tworzenie W24, za Wasze teksty, komentarze i oceny.

 • informatykom

  - Domyślam się tylko, ile włożyliście pracy w tworzenie serwisu od strony technicznej. Dzięki za to, że ułatwiacie autorom pisanie, dodajecie udogodnienia, rozwijacie serwis.

  Uff , ale się namęczyłem. Ale ja muszę...za wszystko Wam podziękować. Skoro już piszę podsumowanie moich 6 miesięcy, to chcę powiedzieć w tym miejscu tym wszystkim: dzięki Kochani. Prędko tak obszernego podsumowania nie zamieszczę. Nie jest testament, bo ja nie zamierzam się rozstawać z W24 – o nie! Będziemy się rozwijać wspólnie i zostaniemy czołowym medium.

   

 • Wybrane dla Ciebie:
  Komentarze (21):

  Sortuj komentarze:

  Fakt, te wieści oznaczone "zwrócony" sprawiają, że czasem ma się ochotę wyrzucić ten komputer przez okno :):):)

  Ja zaczynam z wiadomościami 24, ale z dziennikarstwem, to jeszcze raczkuje ;>

  Pozdrawiam i życzę powodzenia!


  A takiej strony, faktecznie nam trzebabyło! :P

  Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.12.2006 22:46

  Kuba, też się cieszę, że jesteś. O. Tyle. Po prostu.

  Komentarz został ukrytyrozwiń

  Dobry wieczór, Kuba :-)
  Jesteś dla mnie przede wszystkim uosobieniem bardzo dobrze wychowanego młodego człowieka.
  Choć o trzy dni starszym ;-)… użytkownikiem W24.
  A korekta? Różnie z nią bywa. Dla niektórych bywa niewygodna, niepożądana.
  Inni proszą o nią w mejlach…
  Gratuluję i życzę duuuuuuuużo ciekawych pomysłów. :-)

  Komentarz został ukrytyrozwiń

  Również pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego! Moje pół roku mija za trzy dni. :)

  Komentarz został ukrytyrozwiń

  W swoim profilu Bartku możesz sprawdzić :) Jesteś z nami od 18 czerwca ;) wszyscy Jesteście tacy mili - mam teraz motywację do pisania dzięki Wam :D

  Komentarz został ukrytyrozwiń

  Dzięki Kuba :) powodzenia w dalszej pracy i pozdrowienia

  Komentarz został ukrytyrozwiń

  ej a idzie jakoś sprawdzić od kiedy się tu jest :P ??

  Komentarz został ukrytyrozwiń

  Dziękuję ci Kubusiu za to, że jesteś z nami. Trzymam za Ciebie kciuki, licząc na to, że niebawem będę mógł posłuchać Twoich komentarzy w Loży prasowej TVN24.

  Komentarz został ukrytyrozwiń

  Ahaaa i wszystko jasneee :-) No już niedługo może pojawi się jakaś nowa fotogaleria ;-) A ten fragment fontann to rzeczywiście Manufaktura :-) Kurcze chyba już nie ma w Polsce osoby, która by jej nie znała :-)

  Komentarz został ukrytyrozwiń

  Daniel: fajne...fotogalerie - widzę że ucięło mi słówko :)Masz fajne fotogalerie - np. ta z fontannami (Manufaktura?)

  Komentarz został ukrytyrozwiń

  Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

  Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
  #PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.