Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4360 miejsce

Moje rozumienie patriotyzmu!!!

Nie można sprowadzić określenia patriotyzm do uczestniczenia w obchodach Święta Niepodległości w jednym dniu w roku. Trudno też mówić o niepodległości w sytuacji państwa neokolonialnego, jakim jest Polska!!!

 / Fot. wpolityce.pl

Uważam, że o patriotyzmie można mówić zarówno w wymiarze historycznym jak też i ekonomicznym i obydwa te wymiary są niezwykle ważne w budowaniu naszej Ojczyzny. W kultywowaniu postaw patriotycznych pamięć historyczna jest tak samo ważna jak ekonomiczna świadomość.

Polski patriotyzm od tysiącleci nieodłącznie związany jest z Kościołem Katolickim i takimi wielkimi postaciami jak: ksiądz Piotr Skarga czy Prymas Tysiąclecia – Kardynał Stefan Wyszyński.

http://wpolityce.pl/polityka/124690-rok-ks-piotra-skargi-byl-gorliwym-patriota-ostrym-i-zdecydowanym-dzialaczem-polskiej-reformy-katolickiej


W przypadku Kardynała Stefana Wyszyńskiego w rozumieniu pojęcia patriotyzmu najbardziej utkwiły mi następujące cytaty:

"Na każdy kroku walczyć będziemy o to, aby Polska - Polska była! Aby w Polsce po polsku się myślało."

"Szkoła musi być narodowa! Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychować w tym duchu..."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kochać można Ojczyznę sprawiedliwą a nie taką której rządy dały wolną rekę a nawet niejednokrotnie zgodę prawną na dzialaność sieci telekomunikacyjnych wyłudzających abonamenty, wyrzucanie matek z dziećmi na bruk, przymykały oko działaność tzw. firm dystrybujących drogocenne kołdry i garnki z tzw. zachodu wśród emerytów ( jawny drenaż budżetu państwa i drenowanie kieszeni maluczkich) ze szkodą dla produkcji z polskich baranów i stali. I sprzeniewierzyły się ideałom Solidarności pozwalając na 7 dniowy tydzień pracy dla wielu z nas, na stanowiska pracy w halach handlowych bez okien ze światłem dziennym. Ludzi takie własnie niesprawiedliwości bolą i wierzą że ktoś to zmieni. Niech przy korycie są tacy co zlikwidują to co boli i uwiera obywateli w imię prawa i sprawiedliwości. Tak rozumię walkę z gorzej niż neokolonialnym wyzyskiem naszej Ojczyny.

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem polski patriotyzm niemal tak samo jak w artykule...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W linkowanym artykule we wpolityce.pl jest wywiad z prof. Kieżunem. Warto obejrzeć.

Kilka książek profesora - to lektura obowiązkowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.