Facebook Google+ Twitter

"Moje rzymskie wakacje" czyli romansidło na zakończenie wakacji

Chcesz poczuć zapach kawy o poranku? A może poczuć na twarzy ostanie promienie wakacyjnego słońca? Odpowiedź brzmi "tak"? Oto romantyczna ballada Kristin Harmel, w której nie zabraknie magicznych opisów.

 / Fot. Wydawnictwo Otwarte 2010Czy jest ktoś, kto nie słyszał o pięknych krajobrazach, lazurowej wodzie i zawsze słonecznej pogodzie w najpiękniejszej stolicy Europy - Rzymie? Rzym to wieczne miasto, w którym tkwi magia. Wystarczy spojrzeć na stare mury, Bazylikę św. Piotra czy Koloseum, aby zobaczyć wciąż "unoszące" się duchy przeszłości.

Bohaterka książki "Moje rzymskie wakacje" to trzydziestoletnia kobieta Cat, która wciąż czeka na prawdziwą miłość. Już na samym początku książki czytelnik dowiaduje się, że posiada ona włoskie korzenie, co tłumaczy ogromne zainteresowanie tym krajem.

Bohaterka jest osobą zdyscyplinowaną, posiada stałą pracę w samym sercu Nowego Jorku, ale jej życie jest bardzo monotonne. Do czasu, gdy postanawia jechać do Włoch, w poszukiwaniu swojej młodzieńczej miłości. Niestety, wyczekiwane spotkanie z ukochanym już na samym początku sprawia bohaterce ogromny ból.

Cat, wbrew zdrowemu rozsądkowi postanawia pozostać w Rzymie i wykorzystać urlop do końca. Zaaklimatyzowanie się w obcym miejscu nie jest łatwe dla bohaterki. Jednak pomaga jej w tym nowo poznana Włoszka, z którą Cat musi stoczyć uciążliwą walkę, aby udowodnić, że nie jest tylko pustą dziewczyną z Nowego Jorku.

Autorce książki udało się pokazać malownicze zakątki Rzymu. Czytelnik może dowiedzieć się co we Włoszech się jada, jaka kawa jest najlepsza, a wszystko to zwieńczone jest niewielkim spisem dań, które znaleźć można na ostatnich stronach lektury. To wszystko jest dowodem na to, że Kristin Harmel swoimi realistycznymi i rzeczywistymi opisami Rzymu, jego mieszkańców oraz tamtejszej kultury z powodzeniem przeniesie czytelnika do samego serca Włoch.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.