Facebook Google+ Twitter

"Moje serce zostało w Lwowie" - wieczór poetycki w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-15 17:37

Wydawnictwo BOSZ, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich - Oddział Stołeczny oraz Dom Spotkań z Historią zapraszają na wieczór poetycki i spotkanie promujące antologię "Moje serce zostało we Lwowie", które odbędzie się w poniedziałek, 16 listopada.

 / Fot. BOSZSpotkanie poprowadzi Leon Łochowski.

Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego,
ul. Czerniakowska 178 A (Powiśle)
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście.
Początek - godz. 18

"Moje serce zostało w Lwowie" to antologia zwierająca ponad 50 wierszy poświęconych "zawsze wiernemu miastu". Utwory poetów z różnych epok ukazują piękno i wyjątkowy urok Lwowa i odzwierciedlają tęsknotę za utraconym bezpowrotnie światem dzieciństwa i młodości. Od Klonowica przez Wierzyńskiego, Herberta, Mariana Hemara po Annę Frajlich i Jerzego Hordyńskiego, wszyscy twórcy sławią genius loci tego miasta, wracając do niego w marzeniach i snach.

Zbiór wierszy został bogato zilustrowany zdjęciami Adama Bujaka, na których zabytki, ulice, parki i cmentrze Lwowa nabierają szczególnego blasku. Wstęp przygotował Janusz Majewski.

Spotkanie promujace antologię odbędzie się w ramach obchodów Dni Lwowa i Kresów
Południowo-Wschodnich, Warszawa, 15-23 listopada 2009.

Od niedzieli 15 listopada do poniedziałku 23 listopada w stolicy odbywać się będą Dni Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Kilkanaście imprez w Warszawie - spotkania, prezentacje multimedialne, pokazy filmowe, uroczyste apele i msze święte, koncert, wieczór poetycki, kiermasz i promocje książek - przypomniać będą o dziedzictwie Lwowa i Ziemi Czerwieńskiej.

Dla żyjących w stolicy lwowian i kresowian to okazja do spotkań i wspomnień, dla pokolenia współczesnych szansa zetknięcia z historią, tradycją i niepowtarzalnym klimatem "zawsze wiernego" miasta.

Organizatorami dni są Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Dom Spotkań z Historią.

Zapraszamy również na projekcję filmu "Podróż do Lwowa w lata 30-te" w reżyserii Jerzego Janickiego i kroniki z lat 30. (niedziela, 22 listopada, godz. 15.00, Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201).

Wydawnictwo BOSZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.