Facebook Google+ Twitter

Moje śledztwo w sprawie 9/11

Po kilku latach prywatnego śledztwa w sprawie zamachów 11 września mogę wreszcie przedstawić czego się w tym czasie dowiedziałem i zaprezentować nowe spojrzenie na najlepiej udokumentowane wydarzenie w historii ludzkości.

http://www.flickr.com/photos/savethedave/380596663/ / Fot. http://farm1.static.flickr.com/136/380596663_fc8436dad2.jpg Wciąż trudno mi uwierzyć w to, co się stało dziewięć lat temu w Stanach Zjednoczonych. Według oficjalnego raportu sporządzonego przez komisję ds. wyjaśnienia szczegółów zamachów 11 września 2001 roku, na terenie Stanów Zjednoczonych zostały porwane cztery samoloty:

* Boeing 767-223ER lot 11 linii American Airlines z 92 osobami na pokładzie, lecący z Bostonu do
Los Angeles;
* Boeing 767-200ER lot 175 linii United Airlines z 65 osobami na pokładzie, lecący z Bostonu do
Los Angeles;
* Boeing 757-223 lot 77 linii American Airlines z 64 osobami na pokładzie, lecący z Waszyngtonu
do Los Angeles;
* Boeing 757-222 lot 93 linii United Airlines z 44 osobami na pokładzie, lecący z Nowego Jorku do San Francisco.

Pierwszy z samolotów (lot 11), o godz. 8.46 czasu nowojorskiego, uderzył w północną wieżę WTC w Nowym Jorku na południowym Manhattanie, z prędkością 790 km/godz. Wywołał pożar pomiędzy piętrami 88. i 94. Osoby pracujące na wyższych kondygnacjach zostały uwięzione. Zablokowane zostały klatki schodowe i windy. 18 minut później, o godz. 9.03, w południową wieżę uderzył drugi Boeing (lot 175). Zrobił to z prędkością 950 km/godz. Maszyna wbiła się pomiędzy piętra 78. i 84.

Miliony ludzi na całym świecie oglądały w telewizji walący się najwyższy budynek Nowego Jorku. Wielu uwięzionych, przerażonych i zdesperowanych pracowników biurowych ratując się przed ogniem skakało z okien, wykonując tym samym ostatni skok w swoim życiu.

O godz. 9.37 Boeing 757-223 (lot 77) uderzył w budynek departamentu obrony USA (Pentagon). Minutę przed godz. 10 czasu lokalnego, pod naporem stopionej stali tworzącej budynek, zawaliła się południowa wieża WTC.

O godz. 10.06, w miasteczku Shanksville w stanie Pensylwania, rozbił się ostatnio Boeing (lot 93). Samolot porwany przez terrorystów, w ostatnich chwilach przed katastrofą został przejęty przez grupę pasażerów, którzy już wiedzieli o ataku na USA.

O godz. 10.28 zawaliła się druga, północna wieża WTC. O godz. 17.20 czasu lokalnego zawalił się 47-piętrowy budynek nr 7 kompleksu WTC, po pożarze kilku pięter i naruszeniu konstrukcji (to wydarzenie nie jest opisane ani wspomniane w raporcie kończącym prace komisji ds. 9/11).

Odpowiedzialna za zamach jest organizacja terrorystyczna al-Kaida pod przywództwem saudyjskiego milionera Osamy bin Ladena. Do czterech samolotów łącznie wsiadło 19 zamachowców, gotowych na wszystko, by wykonać powierzone im zadanie.

Powyżej przytoczyłem oficjalną wersję wydarzeń, która została przedstawiona w oficjalnym raporcie kończącym prace komisji rządowej, mającej na celu wyjaśnić zamach terrorystyczny dokonany 11 września 2001 roku na terenie Stanów Zjednoczonych (Cały raport dostępny w formacie .pdf).

Nic tak w życiu mnie nie zaskoczyło tak, jak ten dzień. Wiedziałem, że nic już nie będzie takie same i trzeba zrobić wszystko, by poznać każdy szczegół ataku 9/11. Dlatego postanowiłem dokumentować co się da, aby posłużyło to w napisaniu końcowego artykułu, który na pewno nie będzie ostatnim słowem w tej sprawie.

Na początku zaznaczę, że na podstawie publicznie dostępnych materiałów nie można ustalić całej prawdy i wyjaśnić wszystkich wątpliwości, ale, tak jak wcześniej wspomniałem, zamachy 11 września są najlepiej udokumentowanym wydarzeniem w historii ludzkości, więc i tak wiadomo o tym, co się stało tego dnia, bardzo dużo. Relacje telewizyjne, artykuły prasowe czy amatorskie nagrania - każdego dnia pojawia się coś nowego i trzeba to przeanalizować oraz sprawdzić, czy nie wnosi czegoś nowego do sprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Karol kares
 • Karol kares
 • 01.10.2010 21:14

podoba mi obrazsię wasz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie brakuje właśnie szczegółów. A diabeł tkwi w szczegółach. Przykro mi Piotrze, ale uważam, że materiał zbyt ogólnikowy, z niepotrzebnie długim wstępem. Tak ogólnikowe twierdzenia jak w artykule, można łatwo obalić. Zatem czekam na bardziej dociekliwy artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ossad Pan Kolebuk wielu rzeczy nie zauwaza wlasnych bledow wogole nie widzi

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 11.09.2010 13:09

Dziękuję za zwrócenie uwagi, rzeczywiście nie zauważyłem tego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ossad
 • Ossad
 • 11.09.2010 13:04

P. Kolebuk nie raczył zauważyć, że tekst jest sprzed roku ;-)
Ważny tekst. Mam cichą nadzieję, że Autor może zajmie się też inną katastrofą, która nas dotyczy już bezpośrednio, a wątpliwości jest tysiąc razy więcej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo wszystko nie sądzę, by wydarzenia sprzed 9 lat były najlepiej udokumentowanymi w historii świata... Nie byłoby tylu niewiadomych. Nie wiemy praktycznie w ogóle co się stało w Pentagonie oraz z lotem nr 93... W Nowym Jorku też jest dużo znaków zapytania. "Wał" jak nic...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 11.09.2010 12:47

"Wciąż trudno mi uwierzyć w to, co się stało osiem lat temu w Stanach Zjednoczonych. Według oficjalnego raportu sporządzonego przez komisję ds. wyjaśnienia szczegółów zamachów 11 września 2001 roku, na terenie Stanów Zjednoczonych zostały porwane cztery samoloty: " - proszę autora o poprawienie: nie osiem, a dziewięć lat temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rykoszetem uderzyło to i w nas. Nie mam na mysli ofiar narodowości polskiej. Polska udostępniła lub dała karta blanche siłom amerykańskim do korzystania z naszego terytorium i infrastruktury. Kolejni prezydenci (Kwaśniewski, Kaczyński, Komorowski) jak i premierzy (Miller, Kaczyński, Tusk) zaprzeczali temu a teraz gdy pojawiły się dowody, całą sprawę rozmydlają (może słyszeliście Schetynę - że należy przesłuchać ... więźniów z Afganistanu, którzy byli maltretowani na polskiej ziemi w nielegalnym więzieniu CIA). Prokuratura, Trybunał Stanu nie dostrzegają zdrady. Jak się rysuje nasza suwerenność? Ciekawe na tym tle są bajdurzenia J. Kaczyńskiego o niemiecko-ruskim kondominium w Polsce oraz odpór wszystkich zgranych sił parlamentarnych. Boki zrywać.
Oczywiście prawda powoli się objawia. Ale czy poznamy początkowych inspiratorów? Jeśli byli?
Pamiętacie zamach na J. Kennedy'ego? I kiedy to było?
A ileż roboty mają wszyscy z "upadkiem pod Smoleńskiem". Też końca nie widać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi autorze wiązanie Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny z zamachami z 9/11 jest kompletnie chybione. Oczywiście opisane przez Ciebie porwania miały miejsce ale warto zwrócić uwagę, iż w tych akcjach z lat 70-tych chodziło nie o dokonanie masakry na cywilach wykorzystując samoloty jako pociski rakietowe uderzające w budynki pełne bezbronnych ludzi ale wzięcie zakładników w celu nagłośnienia sprawy o którą walczono (walka o wyzwolenie Palestyny). Porwania z 1970 kiedy skierowano trzy samoloty na lotnisko Dawsona w Jordanii było związane z akcją prozachodniego króla Jordanii (będącego agentem CIA i po cichu współpracującego z Izraelem) dążącego do zniszczenia palestyńskiego ruchu wyzwoleńczego co przybrało potem nazwę "czarnego września". Porywacze z LFWP przetrzymywali zakładników w dobrych warunkach i nikomu nie stała się żadna krzywda. LFWP ogłosił też konferencją prasową na której byli obecni dziennikarze z całego świata a następnie wysadzono puste samoloty co sfilmowały kamery telewizyjne. Poza tym porwania samolotów z 1976 i 1977 przeprowadziła Sekcja Zagraniczna LFWP kierowana przez Wadiego Haddada nie mająca nic wspólnego z LFWP George Habasha poza nazwą. Haddad został wyrzucony z LFWP w 1973 i wtedy założył Sekcję Zagraniczną. Sekcja zagraniczna LFWP przy tych zamachach współpracowała z zachodnioniemieckimi terrorystami. W pierwszym przypadku korzystając z pomocy Rewolucyjnych Komórek, których dwoje członków brało udział w akcji a przy drugim porwaniu podczas tzw "niemieckiej jesieni" w 1977 w geście solidarności i w porozumieniu z Frakcją Czerwonej Armii, gdzie chodziło o uwolnienie z więzienia przywódców tej organizacji.

Najbardziej zaskoczyła mnie jednak informacja o przyznaniu się LFWP do zamachu z 11 września. To kompletna bzdura ! Po Pierwsze nie był to LFWP tylko DFWP a po drugie treść informacji podanej przez media brzmiała mniej więcej tak: Doniesienia mówią o wzięciu na siebie odpowiedzialności za ataki przez Demokratyczny Front Wyzwolenia Palestyny, ale wiadomość tę dementuje wkrótce jeden z przywódców ugrupowania. Tak więc ktoś sprytnie obarczył winą za zamachy DFWP ale wkrótce jeden z przedstawicieli organizacji zaprzeczył udziałowi i jakimkolwiek związkom z zamachami.

Ciekawe skąd się wzięło stwierdzeni o tym, iz to w ogóle LFWP ale prosze bardzo porównać info z wiki ang., niem., wł. i ros., oraz pl:

1. 10:15 (approximately): The Democratic Front for the Liberation of Palestine is reported to take responsibility for the crashes, but this is denied by a senior officer of the group soon after.

2. 10:15 Die palästinensische Gruppe DFLP soll zunächst die Verantwortung für den Anschlag übernommen haben. Ein Führungsmitglied der Gruppe dementiert dies aber später.

3. 10:15: Le agenzie riportano una rivendicazione degli attentati da parte del Fronte Democratico per la Liberazione della Palestina, successivamente smentita da alcuni esponenti dell'organizzazione stessa.

4. 10:15 (приблиз&a mp;#1080;тельно): Демокра&am p;#1090;ический фронт освобож&am p;#1076;ения Палести&am p;#1085;ы берет на себя ответст&am p;#1074;енность за произош&am p;#1077;дшие атаки, но это опровер&am p;#1075;ается одним из руковод&am p;#1080;телей фронта в этот же день.

5. 10:15 (około): Doniesienia mówią o wzięciu na siebie odpowiedzialności za ataki przez Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny, ale wiadomość tę dementuje wkrótce jeden z przywódców ugrupowania. - do dziś widnieje błędna informacja, że to rzekomo LFWP proszę same sprawdzić zresztą...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 14.09.2009 21:10

Bardzo dobrze opracowany art. Na zimno i ze spokojem pozbierane i poukładane fakty i "fakty" Sam nie wiem kto z imienia i nazwiska odpowiada za tą masakrę ale jednego jestem pewien... oficjalna wersja jest zupełnie nie do zaakceptowania co samo w sobie daje wystarczające powody by podejrzewać tych którzy najwięcej na tym skorzystali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.