Facebook Google+ Twitter

Moje szkoła z młodych lat

Dwa lata temu, odwiedziłem swoją "starą" szkołę. Chciałem zrobić pamiątkowe zdjęcie z dwiema uczennicami i dwoma uczniami. Było całkiem inaczej niż sobie wyobrażałem.

 / Fot. Mirek Suchodolski.Uczyłem się w szkole Zarządu Portu Gdańsk. Po 35 latach zatęskniłem za starymi murami, korytarzami i klasami. Odwiedziłem szkołę i powiedziałem woźnej, że jestem absolwentem tej szkoły z 1975 r. Woźna poszła do dyrektorki, a dyrektorka ubrała mundur galowy i zeszła mnie przywitać. Powiedziałem o co chodzi i ściągnęła całą klasę żebym mógł zrobić zdjęcie.

Akurat zdjęcie miałem z klasą marynarzy, hotelarska i mechaniczna miały zajęcia. Uczniowie tej klasy mieli lekcje z wychowawczynią i zorganizowali trochę czasu dla absolwenta. Zostałem zaproszony do klasy, miałem porozmawiać z uczniami o czasach przeszłych. Wychowawczyni powiedziała uczniom żeby wyciągnęli gumy do żucia z buzi i wyłączyli telefony komórkowe, mówiłem żeby nic nie wyciągali i nie wyłączali bo chcę odwiedzić oryginał, a nie robić ustawiane zdjęcia i rozmowa by się nie kleiła. Opowiadałem, że w latach mojej nauki nie było żadnych telefonów komórkowych, a stacjonarne to był rarytas. Zaczęli się uśmiechać, ale wychowawczyni powiedziała, że to prawda, zaczęły się dziesiątki pytań o przeszłość i byłą szkołę, mówiłem że kiedyś nazywała się Zarządu Portu Gdańsk, teraz zmieniła nazwę na Szkołę Morską, ale prawie wszystko jest tak samo. Wtedy nie było kierunku hotelarskiego, a ja byłem w klasie mechanicznej i dlatego w wojsku miałem bramę otwartą na szkołę podoficerską w jednostce specjalnej WOW - Wojska Obrony Wybrzeża. Odwiedziny w "starej" szkole były super, czasami dobrze jest żyć wspomnieniami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marzenia są po to, by się spełniały. Czasem w sposób zaskakujący. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.