Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26094 miejsce

Mojego PITa połknął urzędomat

Urządzenie jest wielkości dwóch bankomatów, wydaje z siebie przyjazne dźwięki i przyjmie od nas za pokwitowaniem niemal każdy rodzaj formularza podatkowego. Mnie najbardziej interesował PIT, ale z CITem i VATem też nie ma kłopotu.

 / Fot. Tomasz Kowalski- Mówię ci, to wielka niszczarka - żartowała kobieta, wraz z towarzyszącym jej mężczyzną wsuwająca w szczelinę pobzykującego urządzenia kolejne dokumenty. - Zaraz dostaniemy woreczek z pociętymi paskami... Maszyna zachowała się jednak porządnie i wydała im pokwitowanie z nazwami przyjętych formularzy i skanem nagłówka najważniejszego z nich. W obsłudze pomagali ochroniarze urzędu skarbowego przy Dąbrowszczaków 14 na Pradze Północ, w holu którego urzędomat od niedawna stanął. Wszystko to przypominało nieco sceny z Carrefoura, gdzie klienci doskonale bawią się samoobsługowymi kasami.

 / Fot. Tomasz KowalskiWczoraj urzędomat służył głównie (nielicznym) spóźnialskim z PITami w dłoniach. Do tej pory ostatniego dnia kwietnia mogli jedynie tłoczyć się w kolejce na poczcie głównej lub wrzucić kopertę z zeznaniem do skrzynki, wystawionej do północy w urzędach skarbowych. To ostatnie wyjście było najbardziej ryzykowne. Nie dawało bowiem żadnego potwierdzenia złożenia zeznania. Jednak - jak słyszałem - wydruk z urządzenia też na razie nie budzi zbytniego zaufania u klientów urzędów skarbowych. Wolą odstać swoje, byle dostać na kopii tradycyjny, czerwony stempel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Mojego PITa połknął urzędomat". Gorzej będzie jak go wyrzy... to znaczy zwróci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę co mnie ominęło..a miałam się tam wybrać. Jak długo stało się w kolejce do tego urządzenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.