Facebook Google+ Twitter

Mokotowski kat złapany

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-06 19:10

Centralne Biuro Śledcze schwytało groźnego gangstera z tzw. grupy mokotowskiej. Jest podejrzewany o wiele ciężkich przestępstw, m.in. zabicie 25-letniego Łukasza W.

 / Fot. Archiuwm KSP61-letni gangster Andrzej W., morderca, sprawca wielu napadów rabunkowych, jest już w rękach Centralnego Biura Śledczego. Bandyta odpowie m.in. za brutalne zabójstwo innego gangstera, członka grupy mokotowskiej – najsilniejszego gangu w stolicy.

Andrzeja W. poszukiwanego listem gończym schwytali wczoraj o godz. 6 rano policyjni antyterroryści. Uzbrojeni po zęby, o świcie szturmem wzięli dom pod Zduńską Wolą, gdzie ukrywał się przestępca.

- Andrzejowi W. zarzuca się m.in. udział w zabójstwach ze szczególnym okrucieństwem i liczne napady. Mężczyzna jest członkiem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym – wyjaśnia nadkomisarz Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji.

Gangster podejrzany jest m.in. o zabójstwo, jakiego ze szczególnym okrucieństwem miał dokonać na 25-letnim Łukaszu W. Zwłoki mężczyzny w listopadzie 2005 r. zakopano w podwarszawskim lesie koło miejscowości Wólka. Znaleziono je dopiero w lutym tego roku. Do tego momentu Łukasz W. był uważany za zaginionego.

- Przez wiele miesięcy policjanci zdobywali informacje o wzajemnych rozgrywkach w świecie przestępczym, m.in. o sposobach pozbywania się niewygodnych bądź niepokornych członków bandyckiej grupy – tłumaczy nadkomisarz Hajdas. – To morderstwo to właśnie efekt takich porachunków.

Jak wynika z ustaleń policjantów, 61-latek ma na swoim koncie więcej zabójstw i szereg napadów rabunkowych.
- Sadzę, że postępowanie, jakie prowadzimy, ujawni jeszcze wiele innych przestępstw o największym ciężarze gatunkowym, które dokonali członkowie tzw. grupy mokotowskiej – mówi nadkomisarz Krzysztof Hajdas.

Piotr Sieńko, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.