Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24203 miejsce

Mokrzyska: Pełny karmnik! I to nie jeden!

Współautorzy: Barbara Podgórska

Ogłoszona przez Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew akcja ekologiczno-edukacyjna "Pełny karmnik" spotka się z żywym odzewem szkół w całej Polsce.

 / Fot. Maria ŁomzikDzieciaki robią wiele, żeby ptaki w te ciężkie i mroźne dni nie głodowały.

W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mokrzyskach, w gminie Brzesko, rokrocznie organizowane jest zimowe dokarmianie ptaków. Szkoła bardzo dba o edukację ekologiczną dzieci, czego dowodem są liczne nagrody, zdobywane przez uczniów w konkursach ekologicznych, nie tylko na szczeblu gminnym, ale i ogólnopolskim.

 / Fot. Maria Łomzik- Z okazji "Międzynarodowego Roku Lasów" - piszą uczniowie - realizujemy projekt "Nasz przyjaciel las". Koło Przyrodnicze prężnie działające, pod kierunkiem Marii Łomzik, nauczycielki przyrody, jest koordynatorem tego projektu. Uczniowie każdej klasy wraz z rodzicami wykonali 13 pięknych karmników. Razem ze stałym, istniejącym od wielu już lat karmnikiem, stoi ich dzisiaj wokół szkoły 14 sztuk.

 / Fot. Maria ŁomzikNa zajęciach koła opisano wszystkie karmniki po to, aby na okres zimy i wielkich mrozów każda klasa o niego zadbała. Dzieci przynoszą karmę: kaszę, ryż, ziarno, kukurydzę. Zawieszają też w karmnikach słoninkę niesoloną dla sikorek oraz "kule pokarmowe" ze sklepu zoologicznego, dla innych ptaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.