Facebook Google+ Twitter

Mołdawia: Demonstranci opanowali budynek parlamentu i pałac prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-07 22:30

Do późnych godzin nocnych trwały demonstracje mołdawskiej opozycji. Demonstranci opanowali pałac prezydenta i budynek parlamentu. Rosyjskie media poinformowały, że demonstranci wyrzucali przez okna meble z budynku parlamentu i palili je.

Część demonstrantów postanowiła utworzyć „gwardię ludową", dla ochrony obiektów państwowych przed aktami wandalizmu. Tymczasem policja Kiszyniowa otrzymała polecenie, aby nie interweniować w działania demonstrantów, w celu niedopuszczenia do starć i prowokacji.

Jednak liderzy opozycji są oburzeni tym, że policja nie działa. Ich zadaniem władze specjalnie chcą całą winę za zaistniałą sytuację złożyć na opozycję.

Według najnowszych doniesień, mołdawska opozycja chce, nie tyle ponownego przeliczenia głosów oddanych w trakcie niedzielnych wyborów parlamentarnych, wygranych przez komunistów, co przeprowadzenia nowego głosowania.

Prezydent Władimir Woronin spotkał się wieczorem z zachodnimi ambasadorami akredytowanymi w Kiszyniowie i poprosił zachodnie organizacje o pomoc w uregulowaniu sytuacji.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.