Facebook Google+ Twitter

,,Molestowani''... historią

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-15 15:55

Trzeba przeciwstawić się przemienianiu nas w historio-patów. Trzeba się wreszcie odważyć i wziąć przyszłość we własne obywatelskie dłonie i na własną - nie na cudzą, niczyją odpowiedzialność!.

Muszę coś wyznać: nie lubię historii wieku! Szczególnie tej do roku 1989. Nie lubię się zanurzać w zdarzenia tragiczne dla Polski, bolesne dla Polaków, więc bolesne i dla mnie...

Nie mówię, że lepiej zapomnieć ale przeżywanie w nieskończoność narodowych tragedii z przed lat wyzwala tylko nienawiść i złe emocje, które blokują racjonalne spojrzenie na te zdarzenia, przez co hamują postęp.

Jestem zwolennikiem rozwiązywania spraw z myślą o przyszłości, i za takim rozwiązywaniem, które zakłada skorzystanie z doświadczeń i tylko z doświadczeń tragicznej często narodowej historii, by nigdy już coś podobnego nas nie spotkało. Jestem przeciwnikiem rozdrapywania ran, które wywołują nieracjonalne decyzje.

A może komuś bardzo zależy by ludzie pasjonowali się bardziej historią niż przyszłością.
[i]- historia drogi rodaku jest Wasza, chwalebna bez względu na wszystko, bo przez takich jak my tworzona. To nic, że bez względu na wasze zdanie... .
Historia rodaku jest wasza ale nie przyszłość. Od przyszłości ci wara!
Dopiero jak tą przyszłość spartolimy dopiero ci obywatelu ją oddamy... w formie historycznej przestrogi oczywiście!

Naród powołał w dobrej wierze władzę, która szybko zapomniała komu to wyróżnienie zawdzięcza. I tak ani władza ani historia nie zależy już od Narodu. Rzeczy chwalebne przypisywane są pojedynczym nazwiskom w encyklopediach, zdarzenia wstydliwe zsyłane są na barki ułomności ogółu.

Rodacy! Koniec patosu z premedytacją! Trzeba przeciwstawić się przemienianiu nas w historio-patów. Trzeba się wreszcie odważyć i wziąć przyszłość we własne obywatelskie dłonie i na własną - nie na cudzą, niczyją odpowiedzialność!!.
A powstawać będzie wtedy historia, którą da się lubić.

Wystarczy tylko się odważyć, tylko chcieć...

www.demokracja-bezposrednia.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.