Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28685 miejsce

Molo nową atrakcją Płocka. Kosztowało ponad 17 mln zł

Unikatowy pomost otwarty został przed dwoma tygodniami dla zwiedzających. Budowla liczy 358 metrów długości. Jej konstrukcja kosztowała ponad 17 mln zł.

Molo w Płocku / Fot. Rommullus/Creative Commons 3.0Już pierwszego dnia molo odwiedziły pokaźne grupy zwiedzających. Dość powiedzieć, że zainteresowanie molem - także w kolejnych dniach - było niemałe. Urzędnicy chcą, aby stało się ono jedną z głównych atrakcji turystycznych płockiego bulwaru. Jak podaje "Rzeczpospolita", Andrzej Zarębski, dyrektor Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych stwierdził, że będzie to "dobry punkt widokowy w czasie regat. Będą odbywać się też (tam - przyp. red.) przedstawienia teatralne".

Chociaż budynek otwarto dopiero pod koniec czerwca, głośno było o nim już dużo wcześniej. Płocki pomost wzbudzał emocje, stając się przede wszystkim powodem podziału zarówno mieszkańców miasta, jak i polityków. Z mola śmiały się również kabarety określając go "mostem donikąd" lub "najdłuższym pomostem rybackim na rzece". Obecne władze wydają się podzielać negatywne zdanie o molu. Sam prezydent miasta, Andrzej Nowakowski nie uważa inwestycji za udaną - podpis zatwierdzający budowę złożony został przez jego poprzednika, Mirosława Mileckiego.

Budowa rozpoczęła się w marcu 2010 roku i pochłonęła 17 mln zł (jest to o ponad milion złotych więcej, niż zakładano w pierwotnych planach). Pieniądze w całości pochodziły z budżetu miasta.

Do kwoty trzeba jednak doliczyć koszty związane utrzymaniem budowli. Jak pisze "Rz" rokrocznie na molo trzeba będzie wydać 700 - 800 tys. zł. Pieniądze pójdą na refulację dna Wisły (ok. 300 - 400 tys. zł) oraz na renowację desek. Najprawdopodobniej utrzymanie mola pochłonie jednak więcej funduszy.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

robi wrażenie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.