Facebook Google+ Twitter

MON dofinansuje plomby pilotów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 15:57

Wojskowi piloci na koszt państwa będą mogli wstawiać sobie implanty zębów. Z powodu przeciążeń w kabinach samolotów ponaddźwiękowych polskim pilotom wypadają bowiem plomby.

Ministerstwo Obrony Narodowej pracuje nad nowymi przepisami w tej sprawie. Leczenie z wykorzystaniem implantów ma też przysługiwać płetwonurkom, skoczkom spadochronowym oraz najwyższym oficerom pracujących w resorcie.

Implant to tytanowy sztuczny korzeń, który wkręca się w kość w jamie ustnej. Później buduje się na nim sztuczny ząb. Zabieg jest bardzo skuteczny, ale kosztowny - wszczepienie jednego implantu to wydatek od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Z tego powodu wojskowi stomatolodzy w ogóle ich u mundurowych nie stosują.

Jednak do laski marszałkowskiej trafił projekt ustawy autorstwa MON, umożliwiający stosowanie kosztownej metody na koszt państwa. Do następnego roku ministerstwo planuje też zwiększenie nakładów na opiekę stomatologiczną dla wszystkich żołnierzy. Resort planuje rozbudować sieć przychodni oraz zatrudnić większą liczbę dentystów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.