Facebook Google+ Twitter

MON obronił swój budżet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-15 17:31

Ministerstwo Obrony Narodowej uniknęło kolejnych cięć w tegorocznym budżecie. Według zapewnień kierownictwa resortu, propozycje nowelizacyjne z 7 lipca nie przewidują zabrania nawet "symbolicznej złotówki" z ministerialnej kasy.

Dyrektor Departamentu Budżetowego MON Generał Grzegorz Sodolski zapewnił IAR, że cięcia dotknęły ministerstwo tylko na początku roku.

Sodolski poinformował, że w budżecie MON nadal jest zapisana kwota w wysokości 24 miliardów 497 milionów i 625 tysięcy złotych. Od tego resort musi odjąć 1 miliard 947 milionów złotych, które zablokowano - decyzją Rady Ministrów - w styczniu bieżącego roku.

Dyrektor Departamentu Budżetowego MON nie chciał komentować niektórych medialnych wypowiedzi na temat przyszłorocznego budżetu resortu.

W ubiegły czwartek premier zasugerował, że trzeba się będzie zastanowić nad wstrzymaniem zagranicznych zakupów drogiego uzbrojenia. Zdaniem Donalda Tuska wiązałoby się to z zawieszeniem ustawy gwarantującej finansowanie armii na poziomie 1,95 procent PKB.

Generał Grzegorz Sodolski zwrócił jedynie uwagę, że wskaźnik 1,95 został wprowadzony w życie w 2001 roku i dzięki niemu wojsko może długofalowo planować między innymi modernizację.

Generał Sodolski przypomniał, że planowanie w naszej armii jest ściśle powiązane z planami modernizacyjnymi w NATO. W Sojuszu obowiązuje 10-letni okres planowania.

Od dwóch dni w Sejmie trwa batalia o znowelizowany budżet na 2009 rok. Kolejne zmiany okazały się niezbędne, ponieważ - jak informował wiele razy minister finansów - do państwowej kasy wpłynie w tym roku o 47 miliardów złotych mniej z podatków niż zaplanowano.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.