Facebook Google+ Twitter

MON oszczędza, tracą żołnierze

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2008-11-01 16:17

Najsprawniejszym żołnierzom zawodowym w Wojsku Polskim pieniądze przechodzą właśnie koło nosa. MON postanowił w tym roku zaoszczędzić i nie wypłaci premii za najlepsze wyniki w teście sprawnościowym.

Miał być tysiąc złotych, będzie uścisk dłoni. / Fot. Archiwum DZZa średnią 5,0 z egzaminu z wuefu wojacy mogli liczyć na tysiąc złotych nagrody. Szef Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor pokrzyżował im plany i przełożył test z jesieni tego roku na wiosnę przyszłego. Oficjalnie powodem jest opracowywana właśnie zmiana zasad przeprowadzania egzaminu, która ma wejść w życie 1 stycznia 2009 r. Po jednostkach poszła jednak fama, że chodzi o oszczędności. I to niemałe: co najmniej 8 mln zł.

W zeszłym roku średnią 5,0 uzyskało około 8 tys. żołnierzy. - Można się spodziewać, że w tym roku byłoby ich jeszcze więcej, bo z roku na rok są coraz lepsi - mówi płk Michał Bułkin, który odpowiada za wychowanie fizyczne w Sztabie Generalnym.

Żołnierze czują się oszukani. W 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim nagrody dostało rok temu 150 osób. Dla pilotów 32. Bazy Lotniczej w Łasku te dodatkowe pieniądze były wyczekiwanym dodatkiem do pensji. - Zarabiam dobrze, bo kilka tysięcy złotych - mówi jeden z pilotów. - Jednak to zawsze były dodatkowe pieniądze przed końcem roku, które można było wykorzystać na ekstra zakup lub wyjazd.

W sprawie oszczędności MON nabiera wody w usta. - Ani ministra Klicha, ani jego rzecznika nie ma w kraju i nie mamy z nimi kontaktu - usłyszeliśmy w biurze prasowym MON.

Sławomir Sowa - POLSKA Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I tak właśnie nasza armia zawodowa będzie się składała z niesprawnych żołnierzy, bo po co się starać...
Nie wspomnę o pensjach pracowników cywilnych- informatyków. Jak tak dalej pójdzie to nasze jednostki zostaną pod względem komputeryzacji na szarym końcu Unii. Jaki informatyk będzie pracował za 1800zł brutto?..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.