Facebook Google+ Twitter

MON oszczędza, tracą żołnierze

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2008-11-01 16:17

Najsprawniejszym żołnierzom zawodowym w Wojsku Polskim pieniądze przechodzą właśnie koło nosa. MON postanowił w tym roku zaoszczędzić i nie wypłaci premii za najlepsze wyniki w teście sprawnościowym.

Miał być tysiąc złotych, będzie uścisk dłoni. / Fot. Archiwum DZZa średnią 5,0 z egzaminu z wuefu wojacy mogli liczyć na tysiąc złotych nagrody. Szef Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor pokrzyżował im plany i przełożył test z jesieni tego roku na wiosnę przyszłego. Oficjalnie powodem jest opracowywana właśnie zmiana zasad przeprowadzania egzaminu, która ma wejść w życie 1 stycznia 2009 r. Po jednostkach poszła jednak fama, że chodzi o oszczędności. I to niemałe: co najmniej 8 mln zł.

W zeszłym roku średnią 5,0 uzyskało około 8 tys. żołnierzy. - Można się spodziewać, że w tym roku byłoby ich jeszcze więcej, bo z roku na rok są coraz lepsi - mówi płk Michał Bułkin, który odpowiada za wychowanie fizyczne w Sztabie Generalnym.

Żołnierze czują się oszukani. W 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim nagrody dostało rok temu 150 osób. Dla pilotów 32. Bazy Lotniczej w Łasku te dodatkowe pieniądze były wyczekiwanym dodatkiem do pensji. - Zarabiam dobrze, bo kilka tysięcy złotych - mówi jeden z pilotów. - Jednak to zawsze były dodatkowe pieniądze przed końcem roku, które można było wykorzystać na ekstra zakup lub wyjazd.

W sprawie oszczędności MON nabiera wody w usta. - Ani ministra Klicha, ani jego rzecznika nie ma w kraju i nie mamy z nimi kontaktu - usłyszeliśmy w biurze prasowym MON.

Sławomir Sowa - POLSKA Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I tak właśnie nasza armia zawodowa będzie się składała z niesprawnych żołnierzy, bo po co się starać...
Nie wspomnę o pensjach pracowników cywilnych- informatyków. Jak tak dalej pójdzie to nasze jednostki zostaną pod względem komputeryzacji na szarym końcu Unii. Jaki informatyk będzie pracował za 1800zł brutto?..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.