Facebook Google+ Twitter

MON powierdza katastrofę śmigłowca w Aganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-06 11:52

Wojsko potwierdza, że doszło do incydentu z udziałem polskiego śmigłowca w Afganistanie. 31 lipca, w czasie, gdy polska eskadra leciała z Ghazni do Kabulu jeden ze szturmowych Mi-24 spadł na ziemię.

Według "Gazety Wyborczej", maszyna została zestrzelona przez talibów. Wiceszef Sztabu Generalnego generał Mieczysław Stachowiak w rozmowie z Polskim Radiem nie potwierdza tej informacji i zapowiada, że przyczyny katastrofy zbada ekspert, który za 2 dni wylatuje do Afganistanu.

Generał Stachowiak przyznaje jednak, że na pokładzie maszyny doszło do pożaru. "Jeden z Mi-24 miał informację, że jest pożar na pokładzie. Pilot przystąpił do awaryjnego lądowania. W czasie lądowania śmigłowiec przechylił się i zniszczył łopaty" - powiedział wiceszef Sztabu Generalnego.

Na pokładzie maszyny było sześć osób. Nikomu nic się nie stało. Natychmiast po zdarzeniu załogi pozostałych śmigłowców zabrały pasażerów feralnej maszyny, a jej szczątki były chronione przez amerykańskie wojsko. Kilkanaście godzin później podjęto próbę przetransportowania uszkodzonej maszyny, ale w trakcie przygotowań śmigłowiec zapalił się.

W tej chwili polscy żołnierze w Afganistanie mają 9 śmigłowców. Są to szturmowe Mi-24 i transportowe Mi-17.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.