Facebook Google+ Twitter

MON: To nie Klich decydował o locie do Smoleńska

Ministerstwo Obrony Narodowej, w specjalnym oświadczeniu, uznało za fałszywe słowa Antoniego Macierewicza, że to Bogdan Klich wydał zgodę na lot samolotu TU 154 do Smoleńska.

Bogdan Klich / Fot. Wikimedia CommonsMON powołuje się na porozumienie w sprawie wojskowego specjalnego transportu lotniczego z 15 grudnia 2004 r. Zgodnie z nim, dysponentami samolotów 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego są równocześnie: Kancelaria Prezydenta RP, Kancelarie Sejmu i Senatu i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Lot z 10 kwietnia był według MON zadysponowany przez Kancelarię Prezydenta RP i to ona decydowała o jego odbyciu się.

W oświadczeniu czytamy, że od 2004 r. MON nie wydaje każdorazowo zgody na lot samolotów pułku. MON odparł tym samym zarzut posła PiS Antoniego Macierewicza, że to minister Klich decydował o locie do Smoleńska, mimo iż wiedział o fatalnym stanie samolotów pułku.

Źródło Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Mnie wciąż dziwi, że Macierewicz po tylu znanych wybrykach wciąż utrzymuje się na firmanencie i na dodatek dla swojego blichtru wykorzystuje rodziny ofiar katastrofy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łowca spisków - Maciarewicz.
http://wiadomosci.onet.pl/1620435,2677,3,kioskart.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Henryku - logika przegrywa wobec totalnej sciemy i wykręcania kota Alika ogonem.
We wczorajszych "faktach po faktach" pan Mariusz Błaszczak poPiSał sie sugestią, że Lech Kaczyńki zmontował "koalicję" przeciw Rosji w trakcie wojny gruzinskiej: ergo - był zapewne dla Rosjan niewygodny a nawet groźny! Takie dogłębne sięganie "przyczyn katastrofy" ma oczywiscie na celu udowodnienie zamachu.
Za chwile dowiemy się, że cała żałosna polityka śp. L.K.... zagrażała istnieniu imperium.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Macierewicz zmanipulował nawet raport Klicha. Tam była bowiem mowa o braku możliwości zapewnienia przelotów o wymaganym standardzie i bezpieczeństwie realizacji zleceń. Innymi słowy Klich mówił o konieczności uzupełnienia i wymiany sprzętu na nowszy. Bezpieczeństwo realizacji zleceń zaś należy rozumieć, jako brak możliwości zapewnienia dostatecznej liczby osób ochrony. Do Jaka nie wpakują 20 BORowików.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.07.2010 21:54

Smutne, jak wielka jest maluczkich wiara w słowa Ojca TR

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojciec z Torunia już w dniu katastrofy wiedział kto "popełnił zbrodnię" - nawet 10 ton dokumentów nie zmieni jego "pewności"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.07.2010 21:36

Tak jest Panie Rafale.
Ale ostatnio kilka razy przydarzyło mi się posłuchać, co ma do powiedzenia pewien ojciec z Torunia. Młodzi powiedzieli totalna ściema i załamka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kazimierzu o faktach się nie dyskutuje :) Ale oczywiście Macierewicz będzie kierował się starą zasadą, że kłamstwo powtórzone wielokrotnie staje się prawdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy sytuację ustawioną przez PiS. Rząd - milczy to źle, jak rząd mówi to też źle. A pisowcy krzyczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.07.2010 21:27

Są u nas w kraju ludzie, którzy wierzą tylko w to, co powie znani wszem ojciec i prezes.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.