Facebook Google+ Twitter

MON wstrzymuje kontrakt na okręt wojenny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-24 07:48

Ministerstwo obrony zwleka z podpisaniem wartej 600 milionów złotych umowy na dostawę wyposażenia korwety Gawron. O sprawie pisze "Rzeczpospolita". Gawron to pierwszy okręt wojenny powstający w wolnej Polsce. Całe przedsięwzięcie warte miliard dwieście milionów złotych jest zagrożone, bowiem kłopoty ma polska stocznia wojenna.

Wiceminister obrony Zenon Kosiniak-Kamysz odpowiedzialny za modernizację armii ze względu na tarapaty stoczni wstrzymuje podpisanie kontraktu z holenderską firmą, która ma wyposażyć korwetę w skomplikowany elektroniczny system walki. Sytuację komplikuje fakt, że start inwestycji zależy też od uzgodnień offsetowych z zagranicznym dostawcą systemów radarowego, rozpoznania i uzbrojenia.

Wiceszef MON przyznaje, że gdyby stocznia upadła armia miałaby problem nie tylko z dokończeniem Gawrona, ale także z remontem głównej jednostki logistycznej ORP "Admirał Xawery Czernicki". Jednak resort obrony nie dopuszcza myśli o upadku stoczni, bo tylko ona w kraju dysponuje technologią remontowania systemów bojowych eksploatowanych aktualnie okrętów.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.