Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2590 miejsce

Monachium, czyli dlaczego nie lubię już Jana Rokity

"Incydent w Monachium" i jego skutki sprawiły, że nie lubię Jana Rokity. I nie chodzi o jego "cierpienia" w niemieckim komisariacie. Chodzi o to, co opowiadał później.

O samym incydencie nie będę się rozwodził. Napiszę tylko, że wychowywano mnie w wielkopolsko-pomorskiej oszczędności i respekcie wobec umów i zasad. I dlatego podróżując klasą "economy" nie zostawiłbym nigdy swojego ubrania w innej klasie. Bo za to nie zapłaciłem, bo mi się to nie należy. Widać Rokita uznał, że należy mu się i potraktujmy to wyłącznie jako przyczynek do dyskusji co politykom wolno i co sobie wyobrażają, że im można. I koniec.

Dla mnie problem z Rokitą zaczął się później. Otóż oglądałem w TVN 24 rozmowę z "pokrzywdzonym" i moją niemal furię wywołała odpowiedź na jedno z pytań. Pytanie brzmiało mniej więcej tak: "Ale w pewnym sensie padł Pan ofiarą zasady "zero tolerancji"?

Odpowiedź zirytowała mnie niemiłosiernie. Bo oto okazuje się, że "premier z Krakowa", "mózg polityczny" nie zdaje sobie sprawy z istoty własnych poglądów i ich skutków, że głosi tyrady na jakiś temat, nie zdając sobie sprawy z ich bieżących konsekwencji. Po prostu - opowiada bzdury. Bo patrząc ze swojej "wysokości" na świat, nie myśli o zwykłych ludziach i drastycznych czasami skutkach zasady "zero tolerancji". Myślenia zaczyna się, gdy te skutki dotykają bohatera i nieomylnego polityka. Wtedy okazuje się, że "zasada jest nieludzka", że jest "niesprawiedliwie". Że drobna awanturka lub wymiana zdań kończy się poniżaniem przez niemieckich policjantów (w co akurat wierzę).

A gdzie był Jan Rokita, gdy warszawska policja hurtowo oskarżała 700 kibiców Legii - bez dowodów, bez sensu, w świetle kamer TVN (stacji, której właściciel jest skonfliktowany z kibicami Legii). Wtedy "zero tolerancji" było dobre? Gdy poniżano i bito kibiców (co opisywał dziennik "Polska"), to było ok? To państwo było "w prawie"?

Znam kibica z Gdyni, który dostał 3-letni (!) zakaz stadionowy za odpalenie 1 racy! Absurd? Nie - Polska i zasada "zero tolerancji".
Czy wtedy Jan Rokita pisał swoje felietony o szkodliwości tej zasady? Nie drażni go, że obecny rząd będzie realizował program stawiania tysiąca fotoradarów, mimo że 2 lata temu był to przykład na nonsensowność działań PiS? No, ale przecież za przekroczenie prędkości o 10 km/h należy się mandat. Bo dla kierowców - "zero tolerancji"?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.02.2009 11:15

A ja tam od lat zaliczam tego faceta do grona kabotynów polskiej polityki., a zaczęło się to od momentu gdy wszem i wobec ogłosił się " państwowcem". Dobrze brzmi ,ale po głębszym zastanowieniu się nie wiadomo o co chodzi.
PS Do grona kabotynów zaliczam też m.in. Miller, Balcerowicza, Dorna, Ziobrę, Czumę no i przede wszystkim Julkę Piterę. Czy tylko zbiegiem okoliczności jest to ,że większość z nich "robiła lub robi", nadzwyczaj zresztą skutecznie, przy psuciu prawa i porządku publicznego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzesiek wybacz - ale populizm zastosowałeś niebywały. Jan Rokita wypowiadał się o polityce wewnętrznej. I stąd pytanie.

Ja nie mądrzę się w temacie pomocy dla dzieci w Afryce i nikogo nie pouczam. Nie narzucam swojego punktu widzenia, nie udaję nieomylnego.

A Twój komentarz jest dla mnie absurdalny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

link

Czy Ty, grzesku2k nie widzisz, jak sie facet osmiesza, przypisując do kretyńskiej awantury - ideologię?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@"A gdzie był Jan Rokita, gdy warszawska policja hurtowo oskarżała 700 kibiców Legii"

A gdzie był Artur Kiełbasiński, gdy dzieci umierały w Afryce? ...gdy opozycjonistów zamykano w Chinach? ...gdy źle się działo w państwie duńskim!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

" A gdy ta zasada dotyka polityka - wielkie larum, niemal wojnę wywołamy Niemcom."

Osoby prywatnej :) Która wydzwania do prominentów o interwencję. I która twierdzi, że pewne sposoby zachowań z czasów komuny będzie stosować do końca życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.