Facebook Google+ Twitter

Monachium: Rokita pokłócił się z załogą samolotu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 16:28

Jan Rokita, po kłótni z załogą, został wczoraj wieczorem wyprowadzony z samolotu mającego lecieć do Krakowa z Monachium. Informację potwierdzili niemiecka policja i polski konsulat w Monachium.

Rzecznik bawarskiej policji Hans-Peter Kammerer powiedział, że polski poseł kilkakrotnie odmówił zapięcia pasów bezpieczeństwa, a w końcu odepchnął nalegającą na to stewardessę. Ponieważ nie zareagował na żądanie kapitana samolotu, który kazał mu opuści pokład, załoga wezwała policję.

Także podczas jej interwencji poseł stawiał opór i musiał zostać siłą wyprowadzony z maszyny.
Jan Rokita został odwieziony na posterunek policji. Towarzyszyła mu tam małżonka Nelli Rokita, która opuściła samolot z własnej woli. Oboje zawiadomili o zdarzeniu polski konsulat w Monachium. Konsul generalna Elżbieta Sobótka potwierdziła zdarzenie i zapewniła, że została im udzielona wszelka niezbędna pomoc.

Nelli i Jan Rokitowie spędzili noc na komisariacie policji, skąd zostali wypuszczeni około czwartej nad ranem. Kolejnym samolotem odlecieli do Polski.

Niemiecka policja złożyła do prokuratury zawiadomienie o zdarzeniu. Zarzuca w nim Janowi Rokicie zakłócenie porządku publicznego, użycie przemocy wobec stewardessy oraz naruszenie przepisów ruchu lotniczego.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.