Facebook Google+ Twitter

Monachium: Rokita pokłócił się z załogą samolotu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 18:07

Jan Rokita, po kłótni z załogą, został wczoraj wieczorem wyprowadzony z samolotu mającego lecieć do Krakowa z Monachium. Informację potwierdzili niemiecka policja i polski konsulat w Monachium.

Jan Maria Rokita / Fot. PAPRzecznik bawarskiej policji Hans-Peter Kammerer powiedział, że polski poseł kilkakrotnie odmówił zapięcia pasów bezpieczeństwa, a w końcu odepchnął nalegającą na to stewardessę. Ponieważ nie zareagował na żądanie kapitana samolotu, który kazał mu opuści pokład, załoga wezwała policję.

Także podczas jej interwencji poseł stawiał opór i musiał zostać siłą wyprowadzony z maszyny.
Jan Rokita został odwieziony na posterunek policji. Towarzyszyła mu tam małżonka Nelli Rokita, która opuściła samolot z własnej woli. Oboje zawiadomili o zdarzeniu polski konsulat w Monachium. Konsul generalna Elżbieta Sobótka potwierdziła zdarzenie i zapewniła, że została im udzielona wszelka niezbędna pomoc.

Nelli i Jan Rokitowie spędzili noc na komisariacie policji, skąd zostali wypuszczeni około czwartej nad ranem. Kolejnym samolotem odlecieli do Polski.

Niemiecka policja złożyła do prokuratury zawiadomienie o zdarzeniu. Zarzuca w nim Janowi Rokicie zakłócenie porządku publicznego, użycie przemocy wobec stewardessy oraz naruszenie przepisów ruchu lotniczego.

Nagranie z samolotu (TVN24.pl)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Wstrętni Niemcy, Rokitom płaszcze niszczą... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.02.2009 06:16

Ta sprawa ma drugie dno, to przeniesienie intymnej kłótni małżeńskiej na pokład samolotu.
Może Nelly nie chcielli , albo za dużo chcielli jak to kobieta z pierwszych szeregów solidarnej inaczej partii. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba tak;) Oniemiałem słysząc to nagranie w Faktach TVN: - Ludzie, ratujcie, Niemcy mnie biją!!! W dodatku powodem był też kapelusz, więc Niemcy naprawdę bardzo źle trafili i zemsta jest w drodze;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy będzie nowa wojna polsko-niemiecka. W końcu znieważono męża posłanki PiS.;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Unikam latania samolotami, bo mnie denerwuje te wieczne pouczanie dla mojego dobra.
Siedząc kiedyś w pierwszym rzędzie miałem możliwość patrzenia jak się to odbywa w business-class: tam obsługa nie była taka namolna jak w economy. Wyobrażam sobie co jest w kabinach first-class, prominenci pewnie wcale nie wpuszczają stewardesy czy stewarda do środka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądząc po wypowiedziach Rokity, abstrahując zupełnie od ocen zachowania się obsługi czy policji, pan były poseł do chwili obecnej nie zdaje sobie sprawy z tego, że odmówił wykonania rozkazu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej mnie rozbawiło święte oburzenie małżonki świeżo upieczonego publicysty, że stewardesa "zabierała mężowi rzeczy (czyt. płaszcz) wbrew jego woli"... Jak byłem kiedyś stewardem, to eż "zabierałem pasażerom rzeczy", czasem faktycznie "wbrew ich woli", ale dla ich dobra - tak samo było z pasami. I nie było ważne czy to prymas czy sprzątaczka, albo koleżanka z pracy. Z podobnych pobudek zabraniałem też wysiadać w połowie Atlantyku, otwierać okien itd. Zdarzyło się owszem paru takich Rokitów, którzy zapominali, że jak zdenerwuje się kapitan, to tylko się pomodlić mogą, ale sądziłem że niedoszły premier europejskiego kraju leciał już samolotem, albo chociaż oglądał Pasażera 57. Wstyd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co oni się tak ciągle kłócą o te samoloty? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.