Facebook Google+ Twitter

Monica Bellucci nie zagra w filmie Wajdy o Lechu Wałęsie

W czwartek, 24 listopada odbyła się konferencja prasowa Andrzeja Wajdy. Wbrew oczekiwaniom w nowym filmie pt."Wałęsa" nie zagra Monica Bellucci.

 / Fot. Manfred Werner - Tsui/CC 3.0Jeszcze do niedawna spekulowano, że do obsady filmu dołączy włoska gwiazda Monica Bellucci. Aktorka miała zagrać dziennikarkę Orianę Falacci, jednak w ostatniej chwili strona polska zmieniła plany.

Robert Kozyra od początku negocjował kontrakt z Włoszką i to on przekazał jej tę nieprzyjemną wiadomość. Aktorka była zaskoczona, bo jeszcze kilka dni wcześniej otrzymała wiadomość od Kozyry w której prosił ją o nagranie listu video z krótkim komunikatem dla mediów. Miała w nim powiedzieć, jak bardzo cieszy się z przyjazdu do Polski i spotkania z Wajdą.

Jak zwykle chodzi o pieniądze. Produkcja ekranizacji ma kosztować 19 mln zł. Tylko 6 mln to pieniądze pochodzące od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, reszta pochodzi od prywatnych sponsorów.

Sam Andrzej Wajda skomentował sprawę. Przyznał, że nie będzie ukrywał, iż budżet jest typowo "polski". Oznacza to, że nie ma pieniędzy na gażę dla takiej gwiazdy jak Bellucci.

Nie ma jeszcze informacji, kto miałby zagrać Orianę Falacci. Nie są również znani odtwórcy ról drugoplanowych - informuje Polskie Radio.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.