Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11921 miejsce

Monika Borzym: “Muszę to zrobić” [POSŁUCHAJ]

Wokalistka jazzowa, Monika Borzym wydaje nowy album. Jego premiera będzie miała miejsce 28 lipca. Tego samego dnia w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się także koncert promujący to wydawnictwo.

Monika Borzym podczas sesji nagraniowej do płyty
Płyta jest wyjątkowa z kilku powodów, po pierwsze powstała na okoliczność 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, wszystkie teksty na płytę zostały wybrane z tomików wierszy Anny Świrszczyńskiej. Poetka przeżyła Powstanie i po latach, w subtelny, wolny od patosu sposób zapisała wydarzenia i emocje, które jej wtedy towarzyszyły. I po trzecie Mariusz Obijalski skomponował muzykę, która podkreśla emocje zaklęte w słowach i daje im miejsce do wybrzmienia.
Monika Borzym: "Muszę to zrobić" (official audio) - posłuchaj
Singiel „Muszę to zrobić” jest jednym z tekstów Anny Świrszczyńskiej, pokazującym jak wrażliwą oraz świadomą swojego losu i wydarzeń historycznych była osobą. Wiersz w przejmującej interpretacji cenionej wokalistki jazzowej młodego pokolenia Moniki Borzym i w oprawie muzycznej pianisty Mariusza Obijalskiego, wyrasta do nowego formatu.
Okładka płyty Moniki Borzym,
Na płycie „jestem przestrzeń” znajdzie się 12 poruszających tekstów poetki, które wybrała Agnieszka Glińska. Album ukaże się w ramach cyklu projektów kulturalnych „Pamiętamy’44”, organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jak wypadla premiera plyty!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.