Facebook Google+ Twitter

Monika Brodka z "Grandą" wystąpi w Łodzi

25 marca 2011 roku w klubie muzycznym Dekompresja o godzinie 19.30, wystąpi Monika Brodka. Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy album artystki pt. "Granda".

Monika Brodka / Fot. mat. organizatoraOstatni album Moniki Brodki pt. "Moje piosenki" ukazał się w 2006 roku. 20 września 2010 roku (po czterech latach stagnacji) ukazał się kolejny album studyjny wokalistki pt. "Granda". Muzyka na płytę została skomponowana przez Bartosza Dziedzica i samą Monikę Brodkę. Wyjątek stanowi utwór "Hejnał", który przygotował Jan Brodka (ojciec piosenkarki) oraz Bartosz Dziedzic. Słowa do piosenek napisała piosenkarka, a także Radek Łukasiewicz z formacji Pustki oraz Jacek "Budyń" Szymkiewicz z zespołu Pogodno.

Płyta jest bardzo zróżnicowana pod względem brzmienia i bardzo zaskakująca - czytamy w zapowiedziach wydawcy. "Odwiedzimy Francję, Afrykę, Indie, Wielką Brytanię, Australię, wietnamskich imigrantów, którzy przygotowują pyszne zupy pho na warszawskim Stadionie".

"Powstała piorunująca mieszanka góralskich guseł z klubową energią. Obrządek taneczny, jakiego na polskich parkietach jeszcze nie było. Brodka, jak Florence Welsh, nie chce tylko śpiewać, chce czarować. Brzęczy koralami, szeleści spódnicą, kręci się w kółko i szumi wstążkami, zmienia się w turonia, lajkonika."

Monika Brodka nagrała utwory popowe, ale już dla zdecydowanie bardziej wymagających. Fani, którzy wybiorą się na koncert artystki zauważą, że tekstowo i stylistycznie zbliżyła się ona do poziomu wypracowanego przez Katarzynę Nosowską, Marię Peszek czy Gabę Kulkę.

Oto teledysk do jednej z piosenek z płyty "Granda":


Jak brzmi "Granda" na żywo, będzie można przekonać się 25 marca 2011 roku, podczas koncertu w łódzkim klubie Dekompresja przy ul. Limanowskiego 200. Bilety są w sprzedaży w cenie 35 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.