Facebook Google+ Twitter

Monika Czoik i Podgórscy. Kolejka po autografy

W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej, Monika Czoik oraz Barbara i Adam Podgórscy czytali dzieciom wierszyki.

 / Fot. A. JachPoetka skorzystała z zaproszenia Doroty Góreckiej, kierowniczki biblioteki. Filia jest bowiem najbardziej „dziecięcą” ze wszystkich bibliotek rudzkich, posiada największy zbiór literatury dziecięcej, filmów i gier, a ponadto dysponuje czytelnią dla dzieci. Na spotkanie ochoczo przyszli uczniowie klasy III d ze Szkoły Podstawowej nr 30, ze swoją panią - Beatą Jędrasik i Natalią Natkowską z przedszkola nr 38. Przyszły nie po raz pierwszy, dlatego było widać, że czują się znakomicie wśród książek i regałów.

Ruda Śląska: Debiut poetycki Moniki Czoik

 / Fot. A. JachNajpierw słuchały wierszyków na wszystkie pory roku, z debiutanckiego tomiku Moniki Czoik, potem gwarnie o nich dyskutowały, wypytywały jak się je tworzy, i czy one też mogą spróbować. Mateusz obiecał, że napisze książkę o swoim tacie, który „w przedszkolu był najsilniejszy”. Jako, że Monika jest poetką - specjalistką od Żab i Bocianów, nie zabrakło popisywania się encyklopedyczną wiedzą o tych sympatycznych stworach. Ponoć najskuteczniej wabi się bociana solą rozsypaną na parapecie okna. Wtedy - przysięgał drugi Mateusz - zjawia się czerwononogie ptaszysko, dźwigając w dziobie pieluchę z niemowlakiem.

Same dzieci też aż rwały się do książeczki, aby poczytać. Udało się zademonstrować talenty deklamatorskie: Pauli, Danielowi, obu Mateuszom, Marcie i Natalii. A Karolina zupełnie zaskoczyła autorkę, recytując z pamięci jej utwór. Dzieciaki zaśpiewały również dwie piosenki, wzbudzając entuzjazm gości, zwłaszcza tą o reklamie.

Adam Podgórski - pomaga z sercem

 / Fot. A. JachWszystkie otrzymały dyplomy z podpisami Moniki Czoik, Ale to nie wystarczyło. Ustawiały się do kolejki po autografy także Podgórskich, zadziwionych własną sławą. Monika Czoik dostała w podzięce kwiaty, dzieci herbatniczki i soczki, a na pamiątkę wszyscy pstryknęli sobie „rodzinne„ zdjęcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Ann
 • Ann
 • 18.03.2011 15:24

Gratuluję, w ten sposób zapraszamy najmłodszych do czytania książek. Jeśli teraz się nie zacznie, to w przyszłości będą wtórnymi alfabetami :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iskierka
 • Iskierka
 • 17.03.2011 08:03

Barwo. Super pomysł. Takie spotkania są ważne dla naszych rudzkich dzieci!! Moje gratulacje Monia!!! Więcej takich inicjatyw!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam P
 • Adam P
 • 16.03.2011 10:18

trala la la !

a konkrety ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna Skutnik
 • Katarzyna Skutnik
 • 15.03.2011 20:54

Monia gratuluję kolejnego, jakże wielkiego, sukcesu. ja tez koniecznie muszę zgłosić się po Twój autograf. Jesteś po prostu WIELKA i proszę po raz kolejny, abyś odwiedziła ze swoim TOMIKIEM WIERSZYKÓW również Nasze Przedszkole nr 47. Gorąco zapraszam w imieniu dzieci oraz całego personelu i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
men
 • men
 • 15.03.2011 20:38

Znam P.Podgórskich i P. Monikę Czoik - wiem że jeśli coś robią, to z pełnym zaangażowaniem i za to ich cenię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zoro
 • Zoro
 • 15.03.2011 18:10

Autografy... wywiady... ciekawe co dalej... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Urocze spotkanie z dzieciakami :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję i czytającym i słuchającym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla autorów !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra relacja :-)

Pozdrowienia dla autorów :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.