Facebook Google+ Twitter

Monika Hojnisz brązową medalistką Mistrzostw Świata w biathlonie

21-letnia Monika Hojnisz zdobyła brązowy medal w biegu ze startu wspólnego, podczas kończących się dzisiaj Mistrzostw Świata w biathlonie w czeskim Novym Meste. Złoto zdobyła Białorusinka Daria Domraczewa.

 / Fot. EPA/FEHIM DEMIRPrzed tym startem największe nadzieje wiązano z występem Krystyny Pałki, która zdobyła już srebro w biegu pościgowym. Liczono również, iż o czołowe miejsca walczyła będzie Magdalena Gwizdoń.

Po pierwszych dwóch strzelaniach w pozycji leżącej trzy Polki znajdowały się w czołowej dziesiątce. Były to - bezbłędne w strzelaniu - Krystyna Pałka, która była trzecia i Monika Hojnisz- czwarta oraz Weronika Nowakowska-Ziemniak, która popełniła jeden błąd na strzelnicy i była dziewiąta. W trzeciej dziesiątce znajdowała się pudłująca aż trzykrotnie Magdalena Gwizdoń.

Kolejne dwa strzelania - w stójce - były również bardzo dobre w wykonaniu Hojnisz i Pałki. Obie tylko raz pomyliły się na strzelnicy i tym samym umożliwiły sobie walkę o medale. Szansę wykorzystała znakomicie dysponowana biegowo Monika Hojnisz - zawodniczka UKS-u Lider Katowice, która uznała wyższość jedynie Białorusinki Darii Domrachevej oraz Norweżki Tory Berger.

Młoda mieszkanka Chorzowa sprawiła tym samym ogromną sensację - do tej pory nigdy nie zajęła miejsca w czołowej dziesiątce w zawodach Pucharu Świata.

Tym razem słabiej biegowo spisała się Krystyna Pałka, która ostatecznie zakończyła bieg na 7. miejscu. Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła, a Magdalena Gwizdoń 27. miejsce.

Wyniki biegu ze startu wspólnego:

1. Daria Domraczewa (Białoruś) 35.54.5 (2 rundy karne)
2. Tora Berger (Norwegia) strata 8.7 s (2)
3. Monika Hojnisz (Polska) strata 27.6 (1)
.
.
7. Krystyna Pałka (Polska) strata 1.06.6 (1)
12. Weronika Nowakowska-Ziemniak (Polska) strata 1.48.7 (2)
27. Magdalena Gwizdoń (Polska) strata 3.15.6 (6)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo Brawo - jest dobrze , mamy znów medal i druga wspaniała zawodniczkę w Biatlonie Monikę Hojnisz. Wszystko to dzięki dobremu przykładowi Justyny Kowalczyk.! Hura.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.