95227 miejsce

Monika Hojnisz mistrzynią Europy w biathlonie!

Końca sukcesów Moniki Hojnisz nie widać. Po trzech brązowych medalach w końcu przyszedł czas na złoty medal mistrzostw Europy do 26 lat w biegu pościgowym na 10 km. Drugie miejsce zajęła Franziska Preuss, a trzecia była Karolin Horchler.

/ Fot. PAP/EPAMonika Hojnisz wystartowała z trzeciej pozycji, mając pięć sekund straty do Iriny Starych z Rosji i Julii Dzymy z Ukrainy. Po pierwszym bezbłędnym strzelaniu Polka wyszła na prowadzenie i nie oddała go do samego końca. Z całej stawki jedynie Hojnisz i trzecia Karolin Horchler nie biegły rund karnych. Chorzowianka wyprzedziła drugą na mecie Franziskę Preuss z Niemiec o prawie dwie minuty!

To już czwarty medal Moniki Hojnisz w czwartym kolejnym starcie na mistrzostwach Europy. 17 lutego stanęła na najniższym stopniu podium mistrzostw świata w biegu ze startu wspólnego, a w ubiegłym tygodniu wywalczyła dwa brązowe medale ME w biegu indywidualnym oraz w sprincie.

W poniedziałkowym biegu pościgowym wystartowało 36 biathlonistek, a dublowania uniknęło ledwie 18. Wśród nieobecnych znalazła się starsza siostra Moniki - Patrycja Hojnisz, która po sprincie sklasyfikowana była na 36. miejscu.