Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12126 miejsce

Monika Kern szefem łódzkiego MPO

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2009-11-05 07:53

Monika Kern została w środę p.o. prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Łodzi. Młodzieńcza historia Moniki Kern była kanwą filmu "Uprowadzenie Agaty".

Sonda

Czy pamiętasz sprawę Moniki Kern pokazaną w "Uprowadzeniu Agaty"?

 / Fot. Fot. Paweł Nowak/PolskapressePodpisała umowę o pracę na czas nieokreślony, a decyzją rady nadzorczej ma sprawować tę funkcję do czasu powrotu prezesa Grzegorza Kaźmierczaka (zawieszonego w obowiązkach po tym jak prokuratura zarzuciła mu działanie na szkodę spółki).

Ta nominacja to ukoronowanie kariery w magistracie córki byłego wicemarszałka Sejmu, bohaterki głośnego romansu sprzed 17 lat.

O Monice Kern kraj usłyszał wiosną 1992 roku, kiedy to córka wicemarszałka Sejmu Andrzeja Kerna nagle zniknęła z podwarszawskiego letniska, dokąd wysłali ją rodzice. Uciekła z Maciejem Malisiewiczem, sprzedawcą w rodzinnej pizzerii. Ukrywali się przez trzy miesiące. 16-letnia Monika i 21-letni Maciek, stali się bohaterami romansu stulecia. Gazety pisały o miłości i ślubie w 1993 roku w łódzkiej katedrze. Ich ucieczka i wielka polityczna afera (zarzucano jej ojcu, że podczas poszukiwań córki wykorzystywał znajomości polityczne) stały się kanwą filmu "Uprowadzenie Agaty" Marka Piwowskiego.

Związek szybko się rozpadł, a Monika wróciła do rodziców. Później jej nazwisko pojawiło się gdy prokuratura zarzuciła jej i mężowi działanie na szkodę interesów majątkowych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (ostatecznie została uniewinniona w drugiej instancji). Zdała maturę, ukończyła studia prawnicze.

Jej ojciec, Andrzej Kern (zmarł w grudniu 2007 r.) i Jerzy Kropiwnicki byli bliskimi znajomymi, nie tylko politycznymi. Monika Kern w wyborach samorządowych kilka lat temu kandydowała do Rady Miejskiej z list Łódzkiego Porozumienia Obywatelskiego.

Czytaj więcej: http://lodz.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.