Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20779 miejsce

Monika Kuszyńska jedzie na Festiwal Eurowizji

Była solistka zespołu Varius Manx, Monika Kuszyńska, będzie reprezentowała nasz kraj na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Monika Kuszyńska na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2012 r. / Fot. Sławek/wikipediaWiadomość o tym, kto będzie reprezentantem Polski na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji Telewizja Polska przekazała w programie "Świat się kręci". Pochodząca z Łodzi, Monika Kuszyńska, która swoją przygodę zaczynała w zespole Farenheit, a potem przez sześć lat była solistką popularnego zespołu Varius Manx wykona piosenkę "In the name of love" (w polskiej wersji "Obudź się i żyj"), będącą kompozycją męża wokalistki, Jakuba Raczyńskiego z jej tekstem autorskim. Od czasu wypadku samochodowego pod Miliczem w maju 2006 roku, Kuszyńska pozostaje sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim. Poza rehabilitacją bierze też udział w życiu estradowym. W 2012 objęła funkcję trenera drużyny z Łodzi w drugiej edycji programu TVP 2 "Bitwa na głosy", gdzie zajęła V miejsce. W finałowym odcinku miała miejsce premiera jej singla "Ocaleni". W tym samym roku z utworem "Ocaleni" wystąpiła podczas koncertu Premier na 49. KFPP w Opolu i wydała swoją pierwszą solową płytę zatytułowaną "Ocalona".

Tegoroczny konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju bieżącego roku w Wiedniu (półfinały 19 i 21, a finał 23.05.), a jego hasłem jest "Budowanie mostów".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.