Facebook Google+ Twitter

Monika Olejnik. Jak posadziła razem braci Kaczyńskich

Dziennikarka Monika Olejnik, autorka wywiadów z naszymi politykami, wciąż potrafi zaskakiwać. Ujawniła, że Jarosław Kaczyński oskarżył ją kiedyś, że w czasie radiowej rozmowy z nim specjalnie ... wyłączyła prąd.

 / Fot. Aargambit / CC 3.0Choć Monika Olejnik nie prowadzi przez okres wakacyjny swoich programów - porannego "Gość Radia Zet" i "Kropki nad i" w TVN24, to felietony znanej dziennikarki można w każdy piątek znaleźć w "Gazecie Wyborczej". Olejnik też po raz kolejny wystąpiła w nowej roli. Tym razem to nie ona przeprowadziła kolejną rozmowę ze znanym politykiem, a udzieliła wywiadu Tomaszowi Jastrunowi we wrześniowym numerze "Zwierciadła". Opowiada o kulisach swojej pracy i mówi, że bieg, w którym uczestniczy, nie jest dla niej ucieczką, a przyjemnością. Wciąż poszukuje sensu życia. Czym w ostatnim czasie zaintrygowała bądź zaskoczyła nas Olejnik?

Olejnik jak talib
W kwietniu na okładce "Newsweeka" pojawił się Antoni Macierewicz. Nic kontrowersyjnego w tym by nie było, jednak poseł został przedstawiony jako talib. Przed swoja poranną audycja w Radiu Zet na facebookowym profilu dziennikarki pojawiło się zdjęcia Olejnik w turbanie na głowie z zasłoniętą twarzą.
W ten sposób przyłączyła się do akcji prawicowego blogera Pawła Rybickiego, który zaapelował do internatów o przesyłanie swoich zdjęć w turbanach, aby wyrazić sprzeciw wobec krzywdzącej okładki "Newsweeka". Warto zauważyć, że redaktorem tygodnika jest Tomasz Lis.

Przegotowane synapsy
Monika Olejnik lubi komentować zachowania naszej klasy politycznej, a także innych dziennikarzy. I nie robi tego wyłącznie w studiu telewizyjnym czy radiowym, ale też na łamach wspomnianej "Wyborczej" i Facebooka. Na początku lipca dostało się Jarosławowi Kuźniarowi, prowadzącemu poranne pasmo w TVN24. "Kapłan poranków żąda samorozwiązania Kościoła. Chyba mu się synapsy zagotowały ;)" - tak Olejnik określiła Kuźniara. Czym sobie na to zasłużył? Dwa dni wcześniej znany dziennikarz zamieścił na Twitterze wpis: "Polski Kościół strzelił sobie dziś w obie stopy. Kule przeszły obok dziur już tam istniejących. Zostaje samorozwiązanie". Kuźniar chciał w ten sposób skrytykować słowa bpa Kazimierza Ryczana, który podczas kazania na Jasnej Górze stwierdził, że "Polską rządzi oligarchia gorsza niż komunistyczna".

Wyłączyła prąd prezesowi
W "Zwierciadle" Olejnik wraca też do słynnej sprawy z 2008 roku z
udziałem jej i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W październiku w czasie jednego z europejskich szczytów w Brukseli dziennikarka przeprowadzała rozmowę z głową państwa dla TVN24. Po zakończeniu wywiadu, prezydent dał wyraz swojemu zdenerwowaniu wynikającemu z przebiegu rozmowy. "Stokrotka, stokrotka, jest pani na mojej krótkiej liście, pożałuje pani tego, wykończę panią, nie obronią pani agenci służb specjalnych Walterowie" - miał powiedzieć Kaczyński do Olejnik w obecności kilkunastu osób. "Zawiść ludzka nie zna granic. To rzadkie zjawisko na świecie, żeby prezydent demokratycznego kraju groził dziennikarce, a tak było w tym przypadku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Jolka
 • Jolka
 • 29.08.2012 20:34

Nie oglądam TVnyyyyyyyyy i nie lubię tej pani. Drażni mnie jej sposób bycia . " GWIAZDORZY "

Komentarz został ukrytyrozwiń
pierdzi- kot
 • pierdzi- kot
 • 29.08.2012 19:40

Prezes miał rację, po PO-komuchach można się spodziewać wszystkiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
 • Kuba Wolski
 • 29.08.2012 19:29

TVN dawno straciła wiarygodność Panie Wink .To arcydzieło dawnych służb komunistycznych powiązanych z terażniejszą michnikowszczyzną. Stacja ta jest oglądana głównie, przez zatwardziałych Lemingów i ludzi ,którzy rezygnują z prawdziwej informacji, na rzecz fikcji!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 29.08.2012 19:11

TW Stokrotka, była by dobra w duecie np. w duecie z Urbanem w "Tańcu z gwiazdami" i koniecznie w TVN, inna stacja, pewnie nie odważyła by się tego obciachowego widowiska pokazać!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Malicki
 • Jacek Malicki
 • 29.08.2012 15:51

Pani Monika Olejnik jest wyjątkową dziennikarką ze względu na swój charakter oraz wyjątkowo ostre podejście do swoich rozmówców. Każda osoba biorąca udział w spotkaniach z Panią Olejnik musi się mieć na baczności, aby nie zostać ośmieszonym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ona
 • Ona
 • 29.08.2012 15:25

Mają większą oglądalność a poza tym są na usługach polityków, którzy grają przedstawienie... [czy takie jakiego oczekuje społeczeństwo?]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdaję sobie sprawę z faktu, że tak mają większą oglądalność tyle, że w ten sposób z dostarczyciela informacji stają się twórcą fikcji. I to gorszej niż np filmy, gdyż jako rzeczywistość pokazują widowisko nic nie mające z nią wspólnego.
Tylko czekać aż zaczną kręcić "reportaże" z nieistniejących w Polsce miejscowości i zatrudniać zawodowych kaskaderów do "relacji z wypadku przypadkowo uchwyconych amatorską kamerą".
Dla mnie po wypowiedzi pani Olejnik TVN stracił do reszty wiarygodność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ona
 • Ona
 • 29.08.2012 11:31

trzeba by założyć, że media pokazują prawdę, a nie manipulują :) To chyba retoryczne pytanie - po co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro kłótnie polityków są udawane, to czemu się je w ogóle pokazuje? Może niech ich raczej pokażą jak w zgodzie rozmawiają po "kłótni"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
 • chech
 • 29.08.2012 10:34

Nie wiem czy zasługują i nie obchodzi mnie to nie jestem ich fanem. Głupotę trzeba tępić i tyle bez względu na partie. Tak jak i głupoty nt. zamachu w Smoleńsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.