Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28387 miejsce

Monika Olejnik: "Podsłuchiwano mnie i dziewięciu innych dziennikarzy"

Monika Olejnik w "Kropce nad i" oświadczyła, że posiada dokumenty świadczące, że w latach 2005-2007 ABW i CBA podsłuchiwało rozmowy telefoniczne co najmniej dziesięciu dziennikarzy. Poza nią inwigilowani byli m.in. Maciej Duda ("Rzeczpospolita"), Piotr Pytlakowski ("Polityka"), Andrzej Stankiewicz ("Newsweek") i Bogdan Wróblewski ("Gazeta Wyborcza").

Monika Olejnik, www.wikipedia.org / Fot. Kancelaria Prezydenta RPJak podaje Gazeta Wyborcza, ABW ściągnęła dane o połączeniach telefonicznych Moniki Olejnik z lat 2005-2007. Nie wiadomo w jakim celu.

Wykazami połączeń Bogdana Wróblewskiego z "Gazety Wyborczej" z kolei interesowało się CBA. W czasie, kiedy dziennikarz pisał o aresztowaniu dr. Mirosława G i innych głośnych akcjach Centralnego Biura Antykorupcyjnego, służby ściągneły jego bilingi z sześciu miesięcy.

Zarówno ABW, jak i CBA, zaprzeczają tym doniesieniom.

Prowadzący śledztwo, które miało zbadać, czy kontrola dziennikarzy była bezprawna, zdobył jednak dowody: wykazy zleceń od policji, CBA i ABW, które drogą elektroniczną uzyskiwały dane dot. połączeń wykonywanych przez dziennikarzy.

Po raz kolejny okazuje się, że służby specjalne nadużywają swoich uprawnień.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Marta_81
 • Marta_81
 • 12.10.2010 12:53

Do "edi" i odpowiadającego Jerzemu Konopce: ja się nie czułam nigdy podsłuchiwana, podglądana, nikt za mną nie chodził i nigdy nie miałam takich obaw. Nie mam też teraz, nawet gdyby PiS teraz rządził. Otóż nie doszłam do fortuny na koneksjach z byłymi urzędnikami wysokiego szczebla w PZPR i z urzędnikami obecnej władzy centralnej ani samorządowej, nie brałam ani nie dawałam łapówek, nie wynosiłam niejawnych informacji państwowych ani prokuratorskich. Może dlatego nie sprawdzano moich bilingów. Co do formy kontroli: pracuję w firmie, dużej korporacji. Jak pewnie w większości z nich, i w mojej obowiązuje wgląd w to, jak korzystam z internetu (tzw. "zdalny monitor" - informatycy w każdej chwili mogą sprawdzić, z jaką stroną się łączyłam i co pobierałam). I nie mam nic przeciwko temu, generalnie wolałabym, aby mi nie patrzono na ręce, ale rozumiem, że firma zabezpiecza swoje interesy, blokuje niektóre niebezpieczne dla jej zasobów strony internetowe i kontroluje, czy pracownicy nie marnują czasu pracy w necie. Konkludując: wolałabym być bez kontroli, ale jako że nie mam nic do ukrycia, to też ostatecznie nie mam nic przeciwko temu. Dlatego z "ostrzeżeń" Gazety wyborczej zawsze się śmiałam, bo tam panikę siali tylko ci, którzy mieli coś za uszami. Proste.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta_81
 • Marta_81
 • 12.10.2010 12:42

No więc już wiadomo, że nie było podsłuchów, a tylko wgląd w billing. Co za matactwo z tą pseudo-aferą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta_81
 • Marta_81
 • 12.10.2010 12:37

Podsłuch a billing to dwie różen rzeczy. Poza tym nie dziwię, że chciano wiedzieć, skąd niektórzy dziennikarze mieli poufne i sprzeczne z prokuratorskimi dane na temat osób, wobec których toczyły się postępowania prokuratorskie (dr Mirosław G.). W myśl zasady: jeśli ktoś wie na temat osoby podejrzanej coś, czego nie wie nikt inny, nawet policja, to zachodzi uzasadnione podejrzenie, że brał udział w przestępstwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tod
 • tod
 • 09.10.2010 13:02

mysle ze ,stwierdzenie nieudolnego Lecha mam pania na swojej krotkiej liscie,swiadczy jednoznacznie ze byla inwigilowana

Komentarz został ukrytyrozwiń
G.D.
 • G.D.
 • 08.10.2010 21:05

Jeżeli służby zbierały informacje to pewnie nadały jakiś pseudonim. Czy aby nie "Stokrotka"?
To by wiele tłumaczyło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko zastanawiam się w jakim celu podsłuchiwano panią Olejnik. Przecież to wiadomo co mówi , o kim , i jak. Największa celebrytka wie jak się ustawić na fali.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Jerzy Konopka
 • @Jerzy Konopka
 • 08.10.2010 13:22

Rzecz w tym,że Kaczyński zamiast likwidować wszelkie patologie w służbach,traktował je wybiórczo.Zlikwidowano WSI,bo potrzeba było"sukcesów".W zamian CBA działało ponad prawem,stąd zarzuty dla Kamińskiego i jego współpracowników. Kaczyński wykorzystał stan zastany w służbach do uprawiania swojej marnej polityki-igrzyska dla ludu,inaczej łapaj, trzymaj kogo sie da i gdzie się da.Fakt bezsporny.Co do podsłuchów...tak sie składa,że w moim miejscu pracy atmosfera w była tak gęsta,że ludzie nie wytrzymywali nerwowo i gremialnie szli na wcześniejsze emerytury.Sam również odszedłem.Podejrzenia,donosy i strach był na porządku dziennym.Resort był na granicy paraliżu.Więc proszę nie pisać,że moje obawy przed Kaczyńskimi są "przeczytane"w Wyborczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

edi Dzisiaj 12:11
Cytat:
"Trzeba ludziom przypominać czym były rządy Kaczyńskiego i jego ludzi.Czym było CBA i ABW.Na czyje zlecenie działały i w jaki sposób.Trzeba to przypominać,bo jeżeli ludzie o tym zapomną,to będziemy mieli powtórkę z historii-a tego nikomu nie życzę"

Kiedyś kilka razy czytałem GW przez jakiś czas miałem dziwne objawy.Idąc ulicą oglądam się za siebie miałem wrażenie że ktoś mnie śledzi.Natomiast wchodząc do domu przeszukiwałem pomieszczenia bo w gazecie pisali że jesteśmy wszyscy na podsłuchu.Panie "edi" spróbuj przez pewien czas nie czytać gazet a obsesja że Jarosław Kaczyński zakładał podsłuchy minie bezpowrotnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 08.10.2010 12:11

Trzeba ludziom przypominać czym były rządy Kaczyńskiego i jego ludzi.Czym było CBA i ABW.Na czyje zlecenie działały i w jaki sposób.Trzeba to przypominać,bo jeżeli ludzie o tym zapomną,to będziemy mieli powtórkę z historii-a tego nikomu nie życzę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytat:
"Po raz kolejny okazuje się, że służby specjalne nadużywają swoich uprawnień."

Kolejna odsłona "rewelacji wyssanych z palca" gazety wyborczej.Gazeta ta jak żadna inna stoi na straży ciągłości władzy Tuska.Zbliżają się wybory ja się nie dziwie się że "sfora" znowu w akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.